Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Aktualności

Elektrycznie Audi Q4 e-tron do wygrania w Pekao SA

Osoby, które posiadają lub założą konto w banku Pekao SA, mogą do końca roku wziąć udział w loterii „Bądź EKO z Pekao”, w której do wygrania jest elektryczne Audi Q4 e-tron warte ponad 220 tys. zł. Oprócz tego, co tydzień można wygrać rower elektryczny.

Pekao SA rezygnuje z opłaty za konto, ale wprowadza opłatę za przelew BLIK

1 września 2021 r. nastąpiły dwie znaczące zmiany w taryfie opłat i prowizji Banku Pekao SA. Została całkowicie zniesiona miesięczna opłata za prowadzenie konta, ale wprowadzono opłatę za przelew Blikiem.

Beniaminkowie dołączają do Oficjalnej Karty Ekstraklasy

20 sierpnia 2021 r. PKO BP wprowadził do sprzedaży Oficjalne Karty Ekstraklasy z wizerunkami nowych klubów, które weszły do rozgrywek w najwyższej lidze polskiej piłki nożnej w sezonie 2021/22: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Radomiak Radom i Górnik Łęczna.

Nowość w aplikacji PKO BP – potwierdzanie przelewów biometrią

Posiadacze kont w PKO BP lub Inteligo, po zaktualizowaniu aplikacji mobilnej IKO, mogą od teraz potwierdzać przelewy odciskiem palca lub skanem twarzy, jeśli tylko ich urządzenia obsługują te funkcje.

Bank Ochrony Środowiska udostępnił płatności BLIK

Od poniedziałku 5 lipca 2021 r., klienci Banku Ochrony Środowiska mogą dokonywać płatności za pomocą BLIK. Tym samym na rynku została już zaledwie garstka banków, w którym brakuje tej opcji płatności.

20 polskich banków przystąpiło do „Deklaracji banków w sprawie standardu prostego języka”

„Deklaracja banków w sprawie standardu prostego języka” to projekt realizowany przy ZBP (Związku Banków Polskich) od czerwca 2020 r. Jego celem jest uproszczenie komunikacji pomiędzy bankiem a klientem, głównie poprzez używanie łatwego i zrozumiałego języka. Klienci mają rozumieć, co banki do nich mówią i piszą.

Koniec marki Envelobank

Bank Pocztowy od 2017 r. prowadzi działalność również pod marką Envelobank. Po czterech latach zdecydowano jednak o rezygnacji z tej marki i połączenia obu banków „pod jednym dachem”.

Sieć sklepów Topaz otwiera pierwszą halę cash&carry

Istniejąca od 1993 roku polska sieć Topaz zaplanowała na 30 stycznia 2021 r. otwarcie pierwszej hali sprzedażowej w formacie cash&carry. Z tego typu wielkopowierzchniowych „hurtowni samoobsługowych” dotąd znane były Makro, Selgros i od pewnego czasu Eurocash.

Idea Bank przejęty przez Pekao SA ważne

W dniu 3 stycznia 2021 r. przestał istnieć jeden z największych polskich banków z prywatnym kapitałem – Idea Bank. Bank należał do Leszka Czarneckiego, właściciela m.in. Getin Noble Banku.

200 zł na Allegro za założenie konta w PKO BP

W najnowszej promocji PKO BP dla nowych klientów można otrzymać bon o wartości 200 zł do wykorzystania na Allegro. Wystarczy założyć konto osobiste (Konto Dla Młodych lub Konto Za Zero), zarejestrować się w promocji i wykonać kilka płatności.