Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Aktualności

Getin Bank i Idea Bank zamierzają się połączyć nowy

Jak podano we wczorajszym komunikacie, zarządy Getin Noble Banku i Idea Banku, po paru miesiącach analiz zdecydowały się na fuzję. Nowy podmiot będzie funkcjonować pod nazwą Getin Noble Bank, choć formalnie to Idea Bank przejmie Getin.

100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego w Pekao SA

Bank Pekao SA zachęca do otwarcia Konta Przekorzystnego, oferując nowym klientom bonus w wysokości 100 zł za otwarcie konta i spełnienie kilku warunków. Promocja trwa od 14 stycznia do 30 kwietnia 2019 włącznie.

Problemy Getin Noble Banku, Idea Banku oraz Lion’s Banku

Banki kontrolowane przez biznesmena Leszka Czarneckiego przeżywają obecnie najgorszy okres w całej swojej historii. Pogrążone przez aferę w związku ze sprzedażą obligacji spółki GetBack, która niedługo później upadła, znalazły się teraz w jeszcze bardziej niestabilnej sytuacji w związku z aferą nagłośnioną przez samego Czarneckiego na temat gigantycznej propozycji korupcyjnej od byłego szefa KNF.

BOŚ Bank zamierza skupić się na klientach instytucjonalnych i MŚP

Bank Ochrony Środowiska opublikował we środę aktualizację swojej strategii na kolejne lata. Bank deklaruje zamiar skupienia się na klientach instytucjonalnych oraz z sektora MŚP, a wobec klientów indywidualnych na usługach wspierających działania w zakresie ekologii – czyli zgodnych z misją Banku.

Aplikacja IKO wkrótce zyska nowy wygląd ekranu logowania

Uwaga użytkownicy IKO, czyli aplikacji mobilnej PKO BP oraz Inteligo. Wkrótce aplikacja zmieni wygląd strony do logowania. Bank zapowiada następujące zmiany:

Bank Millennium przejmie Euro Bank w 2019

To być może już ostatnia z oczekiwanych fuzji na polskim rynku bankowym w najbliższym czasie. Przynajmniej dopóki Getin Bank i Idea Bank nie ogłoszą swojej decyzji w sprawie połączenia obu instytucji, o czym pisaliśmy w sierpniu.

BGŻ BNP Paribas przejął Raiffeisen Bank Polska

Dziś, 31 października 2018 r., wraz z dokonaniem odpowiedniego wpisu do KRS, bank BGŻ BNP Paribas formalnie przejął prawa i obowiązki wobec klientów Raiffeisen Bank Polska. Przejęta została podstawowa działalność banku, czyli produkty dla klientów indywidualnych, firmowych i korporacyjnych, z wyłączeniem kredytów hipotecznych w obcych walutach.

Tańsze paliwo na stacjach Lotos dla posiadaczy karty kredytowej Alior Banku

Alior Bank przygotował dla przedsiębiorców nową kartę kredytową Mastercard Business Lotos, dzięki której przedsiębiorcy mogą tankować na stacjach Lotos taniej nawet do 20 groszy na litrze oraz uzyskiwać inne zniżki.

Apple Pay już dostępny dla klientów PKO BP i Inteligo

PKO BP, a co za tym idzie także Inteligo, od dziś umożliwiają swoim klientom dokonywanie płatności za pomocą popularnego Apple Pay. Tym samym ilość banków oferujących tę metodę płatności wzrosła do 11.

Polska krajem rozwiniętym wg FTSE Russell, PKO BP w grupie dużych spółek

Miło nam poinformować, że jedna z największych agencji indeksowych, należąca do London Stock Exchange, uznała że miejsce Polski jest wśród 25 krajów rozwiniętych, a nie rozwijających się! To oznacza, że i polskie przedsiębiorstwa znalazły się w indeksach FTSE Russell.