Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

PKO BP wprowadza Rodzinny Pakiet Oszczędnościowy

Redakcja   •   7 lipca 2022 r.

Dla osób korzystających ze świadczenia 500+, PKO BP oferuje Konto za Zero Rodzina 500+ prowadzone na bardzo korzystnych warunkach. Bank wprowadza także od 1 lipca 2022 r. promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – do 6 proc. w skali roku.

Konto za Zero Rodzina 500+

PKO BP w Koncie za Zero Rodzina 500+ proponuje:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku, jeśli wpływa na nie świadczenie 500+,
  • 0 zł za obsługę karty debetowej, pod warunkiem dokonania transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na min. 200 zł w miesiącu, w przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 1,90 zł/mies.

Podobnie jak w tradycyjnym Koncie Za Zero (bez 500+), darmowe wypłaty możliwe są:

  • kartą z bankomatów PKO BP i bankomatów za granicą,
  • Blikiem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto za Zero Rodzina 500+ to rachunek dla jednej lub dwóch osób od 18. roku życia, na które będą przekazywane świadczenia Rodzina 500+. Rachunek ten może być kontem wspólnym np. dla rodziców dzieci, na które wypłacane jest świadczenie. Kontem można zarządzać w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO, w którym dostępny jest również wniosek o świadczenie Rodzina 500+.

Konto Za Zero najwygodniej założyć online na stronie banku.

Promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym i Koncie Dziecka

Również od 1 lipca PKO BP wprowadza promocyjne oprocentowanie do 6% w skali roku na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, czyli dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia:

  • oprocentowanie salda do 10 tys. zł wynosi 4% w skali roku
  • dodatkowe 2% w skali roku można uzyskać za systematyczne oszczędzanie: wpłaty w przedziale pomiędzy 20 zł a 1000 zł przez minimum 3 miesiące.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe może być otwarte tylko dla dzieci do 18 roku życia, a warunkiem jest posiadanie lub otwarcie PKO Konta Dziecka lub PKO Konta Pierwszego.

Bank podwyższył również oprocentowanie na rachunku PKO Konto Dziecka do 3% w skali roku dla kwoty do 2500 zł oraz do 1% dla salda powyżej tej kwoty. Konto jest bezpłatne i przeznaczone dla dzieci do 12. roku życia.

PKO BP

PKO BP to największy w Polsce bank uniwersalny, czyli obsługujący klientów detalicznych, firmy, korporacje oraz samorządy. Głównym udziałowcem jest Skarb Państwa. Do PKO BP należy również marka Inteligo, oferująca konta obsługiwane przez internet (lub telefon), zazwyczaj tańsze w obsłudze od kont w PKO BP. Więcej ›

Podstawowe konta w PKO BP

Podstawowe konta w Inteligo

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›