Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Bez Granic PKO BP

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 2 października 2023 r.

Konto Bez Granic to płatny rachunek w banku PKO BP, w którym za stałą miesięczną opłatę klienci zyskują m.in. darmową kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmowe wpłaty i wypłaty w oddziale, a także darmowe niektóre operacje w oddziale i na infolinii.

Konto Bez Granic jest prowadzone za 17,90 zł miesięcznie. W ramach rachunku klient otrzymuje bezpłatnie kartę debetową, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, wpłaty i wypłaty oraz standardowe przelewy w placówkach banku – za te usługi w standardowym Koncie Za Zero bank pobiera prowizje.

Karta do rachunku jest wydawana i prowadzona bezpłatnie. Za darmo można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Darmowe jest również sprawdzenie salda w bankomacie.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta Bez Granic

Najnowsze technologie

Tak jak pozostali klienci PKO BP, posiadacze omawianego rachunku mogą z niego korzystać za pomocą najnowszych technologii:

  • internetowego serwisu transakcyjnego iPKO
  • aplikacji mobilnej IKO, dostępnej na platformy iOS, Android, Windows Phone.

Do dyspozycji są także płatności BLIK-iem oraz płatności zbliżeniowe telefonem (dla klientów posiadających telefony z systemem Android 4.4 lub wyższym i obsługą NFC).

Możliwość załatwiania spraw urzędowych

W ramach serwisu transakcyjnego iPKO, klienci mogą również założyć Profil Zaufany, niezbędny do potwierdzania swojej tożsamości podczas dokonywania operacji w urzędach przez internet. Prosto z bankowości elektronicznej można również uzyskać dostęp do platform administracji publicznej, w których za pomocą wspomnianego Profilu Zaufanego można załatwić wybrane sprawy urzędowe online.

Usługi płatne

Pomimo stałej opłaty za konto, prowizją objęte są m.in.:

  • przelewy ekspresowe (11,99 zł w oddziale i przez telefon, 4,99 zł przez internet),
  • realizacja zleceń przez system Sorbnet,
  • wypłaty w oddziałach innych banków,
  • wpłaty we wpłatomatach innych banków,
  • wydanie karty z niestandardowym wizerunkiem (14,90 zł).

Podsumowanie

Konto Bez Granic z pewnością nie jest dla każdego. Z uwagi na dość sporą opłatę miesięczną, będzie ono dobrym rozwiązaniem m.in. dla:

  • osób, które regularnie wykonują przelewy w oddziale,
  • osób, które chcą lub potrzebują być klientami PKO BP np. ze względu na posiadany kredyt mieszkaniowy lub firmowe produkty finansowe, ale nie mieszczą się w ramach bezpłatnych usług Konta Za Zero (np. często wypłacają z bankomatów obcych lub za granicą i taniej jest zapłacić co miesiąc stałą kwotę, niż każdorazową prowizję).

Jak założyć Konto Bez Granic?

Rachunek można wygodnie założyć przez internet. Po wypełnieniu wniosku, bank przesyła wydrukowane dokumenty (m.in. umowę) za pośrednictwem kuriera. Po odesłaniu podpisanych dokumentów można aktywować konto. Rachunek można również założyć tradycyjnie w oddziale. Niezależnie od sposobu otwarcia, Konto Bez Granic dostępne jest tylko dla klientów pełnoletnich.