Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

PKO BP

PKO BP (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski) to największy w Polsce bank uniwersalny, tzn. obsługujący klientów detalicznych, firmy, korporacje oraz samorządy. Jego początki sięgają okresu międzywojennego, a od 2004 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym udziałowcem pozostaje bezpośrednio Skarb Państwa. Bank chwali się niemal 7 milionami prowadzonych rachunków oraz największą w Polsce siecią placówek, na którą składa się 1220 oddziałów i 790 agencji. PKO posiada również sieć ponad 3200 bankomatów i ponad 940 wpłatomatów w całym kraju.

W 2000 roku PKO BP wyszedł naprzeciw rosnącej informatyzacji i szybko rozwijającemu się rynkowi usług internetowych, tworząc platformę Inteligo. Zaoferowano w ten sposób polskim klientom rachunki bankowe obsługiwane w całości poprzez kanały elektroniczne – internet, telefon – w tym e-mail i SMS. W 2002 roku Inteligo stało się formalnie częścią PKO BP i to PKO przejęło całkowicie obsługę rachunków Inteligo.

Dzięki obniżeniu kosztów (głównie poprzez brak konieczności prowadzenia obsługi w oddziałach) rachunki w Inteligo były i nadal są przeważnie tańsze niż w PKO BP. Jest to więc interesująca propozycja dla osób nowoczesnych, które chcą wspierać polski kapitał.

Rachunki w ofercie PKO BP

 • Konto Za Zero

  Podstawowy rachunek w ofercie, przeznaczony dla osób od 18 r.ż. Prowadzony bezpłatnie w przypadku posiadania karty płatniczej do konta. Karta jest bezpłatna, jeśli w każdym miesiącu zostaną nią dokonane transakcje na min. 300 zł. Możliwość otwarcia konta wspólnego oraz atrakcyjniejsza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
  Nasza analiza Opis na stronie banku

 • Konto Dla Młodych

  Konto przygotowane specjalnie z myślą o osobach w wieku od 13 do 26 lat. Stanowi atrakcyjną ofertę, ponieważ już 2 transakcje na dowolną kwotę w miesiącu zwalniają z opłaty za kartę, a do dyspozycji są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.
  Nasza analiza Opis na stronie banku

 • Konto Bez Granic

  Konto płatne 17,90 zł miesięcznie, w odróżnieniu od Konta Za Zero oferuje m.in. darmową kartę do konta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmową obsługę przez telefon i w oddziale (przelewy, zlecenia stałe)
  Nasza analiza Opis na stronie banku

Rachunki w ofercie Inteligo

 • Konto Indywidualne

  Stanowi atrakcyjną ofertę dla osób w każdym wieku – konto można bowiem założyć przez internet już od 13 r.ż. Z opłaty za kartę zwalnia dokonanie nią transakcji na 100 zł miesięcznie, jest to najniższy próg zwolnienia z opłaty wśród polskich banków. Do dyspozycji jest blisko 5000 bankomatów w całej Polsce (sieci PKO BP i Santander Bank Polska).
  Nasza analiza Opis na stronie banku

Struktura kapitałowa