Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

PKO BP

PKO BP (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski) to największy w Polsce bank uniwersalny, tzn. obsługujący klientów detalicznych, firmy, korporacje oraz samorządy. Jego początki sięgają okresu międzywojennego, a od 2004 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym udziałowcem pozostaje bezpośrednio Skarb Państwa. Bank chwali się niemal 7 milionami prowadzonych rachunków oraz największą w Polsce siecią placówek, na którą składa się 1220 oddziałów i 790 agencji. PKO posiada również sieć ponad 3200 bankomatów i ponad 940 wpłatomatów w całym kraju.

W 2000 roku PKO BP wyszedł naprzeciw rosnącej informatyzacji i szybko rozwijającemu się rynkowi usług internetowych, tworząc platformę Inteligo. Zaoferowano w ten sposób polskim klientom rachunki bankowe obsługiwane w całości poprzez kanały elektroniczne – internet, telefon – w tym e-mail i SMS. W 2002 roku Inteligo stało się formalnie częścią PKO BP i to PKO przejęło całkowicie obsługę rachunków Inteligo.

Dzięki obniżeniu kosztów (głównie poprzez brak konieczności prowadzenia obsługi w oddziałach) rachunki w Inteligo były i nadal są przeważnie tańsze niż w PKO BP. Jest to więc interesująca propozycja dla osób nowoczesnych, które chcą wspierać polski kapitał.

Rachunki w ofercie PKO BP

  • Konto Za Zero – podstawowy rachunek w ofercie, przeznaczony dla osób od 18 r.ż. Prowadzony bezpłatnie w przypadku posiadania karty płatniczej do konta. Karta jest bezpłatna, jeśli w każdym miesiącu zostaną nią dokonane transakcje na min. 300 zł. Możliwość otwarcia konta wspólnego oraz atrakcyjniejsza oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
  • Konto Dla Młodych – konto przygotowane specjalnie z myślą o osobach w wieku od 18 do 26 lat. Stanowi atrakcyjną ofertę, ponieważ już 5 transakcji na dowolną kwotę w miesiącu zwalnia z opłaty za kartę, a do dyspozycji są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.
  • Konto Pierwsze – rachunek dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, podobnie jak Konto Dla Młodych prowadzone bezpłatnie i umożliwiające darmowe podejmowanie gotówki we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Z opłaty za kartę zwalniają już 2 transakcje w miesiącu.
  • Konto Bez Granic – konto płatne 17,90 zł miesięcznie, w odróżnieniu od Konta Za Zero oferuje m.in. darmową kartę do konta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, darmową obsługę przez telefon i w oddziale (przelewy, zlecenia stałe)

Konto oszczędnościowe

  • Konto Oszczędnościowe Plus – konto oprocentowane na 0,5% – 1,2% w skali roku (w zależności od salda), płatne 1 zł miesięcznie. Można je założyć nie posiadając konta osobistego w PKO BP (zob. ranking kont oszczędnościowych).

Rachunki w ofercie Inteligo

  • Konto Indywidualne – stanowi atrakcyjną ofertę dla osób w każdym wieku – konto można bowiem założyć przez internet już od 13 r.ż. Z opłaty za kartę zwalnia dokonanie nią transakcji na 100 zł miesięcznie, jest to najniższy próg zwolnienia z opłaty wśród polskich banków. Do dyspozycji jest blisko 5000 bankomatów w całej Polsce (sieci PKO BP i Santander Bank Polska).

Konto oszczędnościowe

  • Konto Oszczędnościowe – konto oprocentowane wyżej niż w PKO BP, bo na 0,6% – 1,8% w skali roku (w zależności od salda), i prowadzone za darmo, jednak dostępne wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Inteligo (zob. ranking kont oszczędnościowych).

Struktura kapitałowa