Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Płatności SwatchPAY dostępne w PKO BP

Redakcja   •   10 maja 2022 r.

Od 10 maja br. klienci indywidualni i firmowi PKO BP mogą płacić zbliżeniowo zegarkami Swatch obsługującymi płatności SwatchPAY. Wystarczy powiązać swoją kartę Mastercard lub Visa (debetową lub kredytową) z płatnościami SwatchPAY.

Płatności mobilne SwatchPAY

Płatności SwatchPAY są aktualnie oferowane tylko w wybranych krajach. Poza Polską należą do nich Szwajcaria, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz kraje skandynawskie. Płatności te działają jednak we wszystkich terminalach płatniczych na świecie, które przyjmują płatności zbliżeniowe kartami Mastercard i Visa. PKO BP jest pierwszym bankiem, który udostępnił płatności SwatchPAY dla kart Visa.

Posiadacze Konta Za Zero lub Konta dla Młodych mają już zatem do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz płatności mobilnych: BLIK, Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPAY oraz Google Pay, choć ta ostatnia tylko dla klientów korporacyjnych i samorządowych.

Jak włączyć płatności SwatchPAY?

Aby móc płacić zegarkiem Swatch, należy dodać kartę płatniczą PKO BP do zegarka z obsługą tego systemu płatności. Posiadając smartfon z systemem Android lub iOS oraz z łącznością NFC, można dodać kartę do płatności zegarkiem w swoim telefonie. W tym celu należy zainstalować aplikację „SwatchPAY! App by wearonize” (dostępną także po polsku), utworzyć konto w aplikacji i postępować zgodnie z instrukcją.

Można także dodać kartę do zegarka w sklepie stacjonarnym Swatch lub podczas zakupu w sklepie internetowym tej firmy.

Jeden zegarek Swatch może być powiązany w danej chwili tylko z jedną kartą płatniczą, ale jedna karta może być powiązana z jednym lub z kilkoma zegarkami.

Jak płacić SwatchPAY?

Aby zapłacić zegarkiem Swatch, wystarczy przysunąć go do terminala, tak jak podczas płatności kartą zbliżeniową lub telefonem. Nie trzeba wybudzać zegarka. Płatności powyżej 100 złotych wymagają jedynie potwierdzenia PIN-em do karty.

Źródło: PKO BP

PKO BP

PKO BP to największy w Polsce bank uniwersalny, czyli obsługujący klientów detalicznych, firmy, korporacje oraz samorządy. Głównym udziałowcem jest Skarb Państwa. Do PKO BP należy również marka Inteligo, oferująca konta obsługiwane przez internet (lub telefon), zazwyczaj tańsze w obsłudze od kont w PKO BP. Więcej ›

Podstawowe konta w PKO BP

Podstawowe konta w Inteligo

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›