Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Dla Młodych PKO BP

Mirosław Czech   •   18 stycznia 2018 r.

Konto Dla Młodych to propozycja banku PKO BP dla młodzieży w wieku 18-26 lat. Rachunek ten jest prowadzony za darmo bez żadnych warunków, a do tego wystarczy 5 płatności kartą na dowolną kwotę w ciągu miesiąca, by zwolnić się także z opłaty za kartę. Jakby tego było mało, za darmo można wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Opłata za prowadzenie konta wynosi równe 0 zł miesięcznie, bez dodatkowych warunków. To duża zaleta dla osób młodych, które nie zawsze mają regularne wpływy i regularne wydatki. Oraz jedna z podstawowych różnic pomiędzy tym rachunkiem, a rachunkiem dla dorosłych (Kontem Za Zero).

Przelewy przez internet i aplikację mobilną IKO są bezpłatne, natomiast przelewy w oddziale kosztują 8 zł. Tak wysoka kwota prawdopodobnie ma zniechęcić młodych klientów do wizyt w oddziałach i przyzwyczajania się do tego typu obsługi, jednak jak wynika z badań rynku, młodzież i tak zazwyczaj korzysta z kont bankowych przez internet lub telefon.

Podstawowa opłata miesięczna za kartę debetową (MasterCard) wynosi 5 zł, jednak każda transakcja wykonana w danym miesiącu obniża tę opłatę o 1 zł. To oznacza, że 5 dowolnych transakcji w ciągu miesiąca pozwala zredukować opłatę do 0 zł.

Posiadacze Konta Dla Młodych mogą bez żadnych opłat i prowizji wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Jest to więc idealna propozycja dla młodych osób, które co jakiś czas wyjeżdżają za granicę (do rodziny, na studia, na wymiany studenckie, na wakacje), ponieważ żadne inne z analizowanych przez nas kont w polskich bankach nie daje aż tak szerokiej możliwości darmowych wypłat.

Po ukończeniu 26 roku życia, Konto Dla Młodych przekształca się w Konto Za Zero.

Korzyści dla posiadaczy Konta Dla Młodych

PKO BP, pomimo swojej wieloletniej tradycji, stawia na najnowsze technologie bankowe. Do dyspozycji młodzieży są:

 • serwis transakcyjny iPKO do obsługi konta przez internet
 • aplikacje mobilna IKO (w wersjach na iOS, Androida, a nawet Windows Phone)
 • płatności BLIK
 • płatności zbliżeniowe telefonem (dla smartfonów z systemem Android 4.4 lub wyższym i obsługą NFC)

Dodatkowo, posiadacze Konta Dla Młodych mogą uzyskać nieodpłatnie debet w wysokości do 500 zł na okres do 30 dni. Można więc za darmo pożyczyć od banku paręset złotych na kilka dni lub kilka tygodni.

Natomiast dla osób, które cenią sobie swoją wyjątkowość, bank oferuje możliwość wyrobienia karty do konta z niestandardowym wzorem – do wyboru spośród kilkunastu szablonów. Taki przywilej jest jednak płatny – 14,90 jednorazowo za wydanie karty.

Ciekawostka – w serwisie transakcyjnym iPKO, w zakładce e-Urząd można również załatwiać sprawy urzędowe! Może się to wydawać bez większego znaczenia, ale prędzej czy później przyda się możliwość np.:

 • założenia Profilu Zaufanego, służącego do potwierdzania tożsamości podczas załatwiania spraw urzędowych online
 • składania wniosku o wydanie karty EKUZ do ubezpieczenia za granicą
 • składania wniosku o dowód osobisty lub zgłoszenia jego utraty
 • sprawdzenia swoich punktów karnych

i załatwienia wielu innych spraw, włącznie z założeniem działalności gospodarczej – wszystko przez internet, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Podsumowanie

Zdecydowanie warto założyć Konto Dla Młodych, pod warunkiem minimalnie aktywnego korzystania z niego (min. 5 płatności kartą miesięcznie na dowolną kwotę). Na uwagę zasługują:

 • możliwość założenia konta przez internet
 • brak opłat za prowadzenie i przelewy, łatwe zwolnienie z opłaty za kartę
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • dostęp do najnowocześniejszych technologii obsługi konta i płatności

Jak założyć Konto Dla Młodych?

Najprościej i najwygodniej założyć konto przez Internet – dowolnego dnia, o dowolnej porze. Po wypełnieniu wniosku online, papierowe dokumenty do podpisania przywiezie kurier pod wskazany adres. Rachunek można też założyć, wybierając się do oddziału banku.