Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Płatności w internecie numerem telefonu Visa Mobile wdrożone w BPS

Redakcja   •   5 lipca 2022 r.

Bank BPS i banki spółdzielcze zrzeszone w BPS udostępniły nowy sposób płatności w internecie – Visa Mobile. Za pomocą dedykowanej aplikacji, w której można powiązać swoją kartę płatniczą wydaną przez BPS z numerem telefonu, można bezpiecznie płacić w internecie, podając wyłącznie swój numer telefonu, zamiast danych karty.

Rozwiązanie powinno zatem zainteresować osoby, które robią zakupy w sklepach internetowych, ale chcą uniknąć wpisywania numerów swojej karty podczas płacenia, ze względów bezpieczeństwa lub po prostu dla ułatwienia. Dodatkowo, płatności takie objęte są procedurą chargeback, czyli bank osoby płacącej może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa.

Jak zacząć korzystać z Visa Mobile?

  1. Zainstaluj na swoim telefonie aplikację Visa Mobile
  2. Dodaj w niej swoją kartę płatniczą wydaną przez BPS, podając jej numer, a także m.in. swój numeru telefonu
  3. Ustaw zabezpieczenie aplikacji (PIN lub biometria)

Jak zapłacić Visa Mobile w internecie?

  1. Wybierz płatność Visa Mobile na platformie zakupowej,
  2. Podaj swój numer telefonu,
  3. Potwierdź płatność w aplikacji Visa Mobile.

Rozwiązanie Visa Mobile przeznaczone jest wyłącznie do płatności w sklepach internetowych i jest całkowicie bezpłatne. We wrześniu 2021 r., jako pierwszy w Polsce, system ten wprowadził Nest Bank. Teraz mówi się, że następnym bankiem, który ma wprowadzić ten rodzaj płatności, jest grupa SGB, czyli również zrzeszenie banków spółdzielczych! Duże banki komercyjne póki co najwyraźniej nie palą się do wdrażania płatności Visa Mobile.

Bank BPS

Bank BPS to bank zrzeszający ok. 350 banków spółdzielczych z całej Polski. Jego historia sięga 1992 roku, lecz pod obecną nazwą działa dopiero od 2002 roku. W swojej ofercie dysponuje produktami finansowymi dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz korporacji.

Rachunki w ofercie Banku BPS

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›