Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

iKonto Bank BPS

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 4 listopada 2020 r.

iKonto to podstawowy rachunek dla dorosłych w ofercie Banku BPS, czyli Banku Polskiej Spółdzielczości. Wśród zalet konta można wymienić przyzwoitą liczbę darmowych bankomatów, jednak przeważają wady w postaci stałej opłaty za kartę i wysokich prowizji za przelewy w oddziale oraz wypłaty z bankomatów obcych.

Konto jest prowadzone za darmo, ale tylko jeśli w miesiącu zostaną zaksięgowane wpływy na konto o łącznej wysokości min. 1000 zł, lub do momentu ukończenia 26 roku życia przez posiadacza, jeśli w momencie założenia konta okazał(a) legitymację studencką. W przeciwnym wypadku, za prowadzenie konta bank pobierze miesięczną opłatę w wysokości 7 zł.

Przelewy przez internet można wykonywać za darmo, natomiast operacje w oddziale należą do najdroższych – każdy przelew zewnętrzny to 10 zł. Za przelew przez infolinię bank pobiera prowizję w wysokości 2 zł.

Karta jest wydawana bezpłatnie, jednak za jej obsługę bank pobiera co miesiąc 4 zł. Brak jest możliwości zwolnienia z tej opłaty, czyli 4 zł to minimalna kwota jaką będzie kosztowało to konto każdego miesiąca.

Do dyspozycji klienci mają darmowe wypłaty z bankomatów banków spółdzielczych oraz Planet Cash (ok. 6500 urządzeń w całym kraju). Za wypłaty z pozostałych bankomatów w krajum BPS pobiera prowizję 3,5% min. 7 zł. Za wypłaty za granicą bank również pobiera 3% prowizji, jednak minimalna kwota to 6 zł (dla wypłat w Euro w ramach EOG) lub 10 zł (w pozostałych przypadkach).

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy iKonta

Niestety niewiele można tu wymienić w porównaniu z rachunkami w innych bankach. Bank oferuje za darmo:

  • otwarcie i prowadzenie rachunku walutowego
  • Pakiet Bezpieczna Karta – ubezpieczenie karty do konta

Oprócz tego, nowym klientom, którzy wyrażą chęć złożenia wniosku o 500+ za pośrednictwem bankowości internetowej BPS, bank oferuje:

  • darmowe prowadzenie konta (w przypadku miesięcznego wpływu min. 500 zł miesięcznie)
  • darmową obsługę karty do konta (w przypadku dokonywania transakcji na min. 400 zł miesięcznie)

Podsumowanie

iKonto w Banku BPS to niezbyt korzystna propozycja, głównie ze względu na nieuniknioną opłatę za kartę do konta – to jedyny taki przypadek wśród przeanalizowanych przez nas kont. W pozostałych bankach karta do konta jest oferowana za darmo, czasem trzeba spełnić warunek aktywności, ale opłaty zawsze można uniknąć. Do tego dochodzą: konieczność zapewniania stałych wpływów by zostać zwolnionym z opłaty za konto, wysokie prowizje za przelewy w oddziale i wypłaty z bankomatów obcych.

Jak założyć iKonto?

iKonta w Banku BPS nie można założyć przez internet – konieczna jest wizyta w jednym z oddziałów.