Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

talentKonto Bank BPS

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 4 listopada 2020 r.

talentKonto to propozycja Banku BPS dla młodzieży. Niestety tak jak konto dla dorosłych, tak i konto młodzieżowe nie należy do korzystnych. Mało który nastolatek będzie skłonny płacić za konto kilka złotych miesięcznie, gdy może mieć w innych polskich bankach rachunek zupełnie darmowy i z większymi możliwościami.

Konto jest prowadzone za darmo, ale tylko gdy rodzic lub opiekun małoletniego posiada konto w Banku BPS, lub założy je najpóźniej w dniu otwarcia talentKonta dla dziecka. W przeciwnym wypadku, za prowadzenie konta jest pobierana opłata 7 zł miesięcznie.

Przelewy przez internet są darmowe, przelewy zewnętrzne w oddziale kosztują aż 5 zł za sztukę, a przez infolinię – 2 zł każdy.

Karta jest wydawana bezpłatnie, jednak prowadzenie karty kosztuje co miesiąc 4 zł. Jest to więc minimalna kwota, jaką trzeba zapłacić za użytkowanie konta każdego miesiąca.

Darmowe wypłaty są możliwe w bankomatach banków spółdzielczych oraz należących do sieci Planet Cash (łącznie ok. 6500 maszyn rozlokowanych w całym kraju). Wypłaty z pozostałych bankomatów są obarczone prowizją w wysokości 3,5% min. 7 zł, a wypłaty zagraniczne prowizją 3%, jednak minimum 10 zł. W przypadku wypłat za granicą w ramach EOG w walucie EUR minimalna kwota prowizji to 6 zł zamiast 10 zł.

Podsumowanie

talentKonto w Banku BPS to najdroższe z analizowanych przez nas kont dla młodzieży. Stała miesięczna opłata za kartę, opłata za konto gdy rodzic nie jest klientem Banku BPS oraz brak dodatkowych korzyści powodują, że młodzież powinna rozejrzeć się za rachunkami w innych bankach. Nie trzeba daleko szukać, by otrzymać bezwarunkowo darmowe konto, nierzadko też z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów.

Jak założyć talentKonto?

talentKonto w Banku BPS można założyć wyłącznie w oddziale. Nie ma możliwości założenia konta przez internet.