Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Eurokonto Kieszonkowe (wycofane z oferty) Pekao SA

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.

Dzieci i młodzież w wieku 13-18 lat mogą stać się posiadaczami Eurokonta Kieszonkowego w Pekao SA. Rachunek ten jest bardzo zbliżony kosztowo do Eurokonta Intro, przeznaczonego dla młodzieży po 18 roku życia.


Eurokonto Kieszonkowe zostało wycofane z oferty Banku Pekao SA w styczniu 2018 r. Zobacz analizę Konta Przekorzystnego ›


Konto jest prowadzone za darmo, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Przelewy wykonywane przez internet są również bezpłatne, jednak tak samo jak w przypadku pozostałych kont w Pekao SA, należy uważać na sposób autoryzowania przelewów: potwierdzenie przez kod SMS wiąże się z opłatą 20 gr za wysłanie SMS-a z kodem! Za darmo można autoryzować przelew tylko w aplikacji mobilnej PekaoToken. Przelewy w oddziale są płatne tyle samo ile w przypadku Eurokonta Intro, czyli 4,99 zł.

Opłata za kartę do konta wynosi 0,99 zł bez możliwości zwolnienia z niej lub obniżenia. To znaczy, że niecała złotówka to stały miesięczny koszt, z którym wiąże się posiadanie Eurokonta Kieszonkowego z kartą debetową! We wszystkich innych bankach młodzież może liczyć na brak opłat za kartę, lub w miarę łatwe warunki zwolnienia z nich.

Darmowe wypłaty z bankomatów dostępne są tylko dla bankomatów Pekao SA, co daje do dyspozycji tylko ok. 1700 urządzeń w całym kraju. Na tle konkurencji, zwykle oferującej młodzieży darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, to bardzo mało. Za wypłaty z bankomatów nie należących do Pekao SA, posiadacze Eurokonta Kieszonkowego zapłacą 2% wartości wypłaty, minimum 5 zł. Sprawdzenie salda w bankomacie Pekao SA jest darmowe, w pozostałych kosztuje 0,99 zł. Darmowe są jeszcze tylko wypłaty w oddziałach banku.

Wypłaty zagraniczne kosztują dwa razy drożej – 4% wypłacanej kwoty, minimum 10 zł. Jednak tak jak w przypadku pozostałych rachunków bankowych w Pekao SA, do dyspozycji klientów są darmowe wypłaty z bankomatów należących do grupy UniCredit. Taką korzyść wprowadzili jeszcze poprzedni właściciele banku – właśnie międzynarodowa grupa UniCredit.

Korzyści dla posiadaczy Eurokonta Kieszonkowego

Jako posiadacz Eurokonta Kieszonkowego, ze swojego konta w Banku Pekao SA możesz korzystać przy użyciu nowoczesnych technologii: internetowego serwisu transakcyjnego Pekao24 oraz aplikacji mobilnej PeoPay (iOS, Android). Aplikacja umożliwia m.in.:

  • logowanie i autoryzowanie transakcji odciskiem palca
  • płatności zbliżeniowe telefonem (tylko smartfony z Androidem 4.4 lub wyższym oraz modułem NFC)
  • płatności w internecie bez konieczności logowania do banku

Posiadacze konta otrzymują również dostęp do:

  • Galerii Rabatów, czyli programu rabatowego Pekao, gdzie czekają atrakcyjne rabaty od partnerów programu, sięgające nawet do -30%.
  • Assistance Informacyjnego, czyli infolinii dla młodzieży, na której można zapytać o zniżki, imprezy i rozrywki w okolicy

Podsumowanie

Eurokonto Kieszonkowe to niestety niekorzystna oferta. Brak możliwości zwolnienia z opłaty za kartę, zbyt mała ilość bankomatów umożliwiających darmowe wypłaty, opłaty za SMS-y z kodami autoryzującymi przelewy – to wszystko przekreśla ten produkt jako odpowiedni dla dzieci i młodzieży, zwykle nie dysponującymi zbyt dużymi środkami i dbającymi o każdą złotówkę. Bezpośredni konkurent – Konto Pierwsze w PKO BP – będzie lepszym wyborem niemal pod każdym względem.