Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Eurokonto Intro (wycofane z oferty) Pekao SA

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.

Eurokonto Intro to rachunek w banku Pekao SA przeznaczony dla młodzieży w wieku od 18 do 30 roku życia. Trudno jednak uznać go za korzystniejszy, ponieważ mimo niższych opłat niż w przypadku Eurokonta Mobilnego, nieunikniona jest opłata za kartę do konta i gorsze są warunki darmowych wypłat. Sprawdźmy jak to wygląda.


Eurokonto Mobilne zostało wycofane z oferty Banku Pekao SA w styczniu 2018 r. Zobacz analizę Konta Przekorzystnego ›


Konto jest prowadzone bezpłatnie, bez żadnych dodatkowych warunków – to różnica na plus względem „dorosłego” rachunku Eurokonto Mobilne, gdzie trzeba zapewnić wpływy w odpowiedniej wysokości.

Przelewy dokonywane przez internet są bezpłatne, jednak tak samo jak w przypadku Eurokonta Mobilnego, obowiązuje haczyk w postaci płatnych SMS-ów z kodem potwierdzającym (20 gr/szt.) W pełni darmowy przelew jest możliwy tylko wtedy, gdy zostanie autoryzowany w aplikacji mobilnej PekaoToken. Przelewy w oddziale są płatne, choć tylko połowę z tego co w przypadku Eurokonta Mobilnego – 4,99 zł.

Opłata za kartę do konta wynosi 1,98 zł lub 0,99 zł. Niższa opłata zostanie naliczona tylko wtedy, gdy właściciel rachunku dokona minimum 4 płatności kartą w miesiącu poprzedzającym. Nie ma możliwości zredukowania opłaty do zera, bez względu na ilość czy wartość transakcji – to jedyny taki przypadek spośród analizowanych przez nas kont. Oznacza to, że 99 groszy to minimalny koszt jaki trzeba ponieść każdego miesiąca za bycie klientem banku.

Zasady darmowych wypłat z bankomatów wyglądają gorzej, niż w przypadku Eurokonta Mobilnego – do dyspozycji również są tylko bankomaty Pekao SA (ok. 1700 w całym kraju), ale nie ma możliwości wykonania dwóch darmowych wypłat z bankomatów obcych. Czyli za każdą wypłatę poza siecią Pekao SA posiadacze Eurokonta Intro zapłacą 2% wartości wypłaty, minimum 5 zł. Sprawdzenie salda w bankomacie Pekao SA jest darmowe, w pozostałych kosztuje 0,99 zł. Wypłaty w oddziałach są darmowe.

Wypłaty zagraniczne kosztują dwa razy więcej niż z bankomatów krajowych – 4%, minimum 10 zł. Jedynym wyjątkiem są bankomaty należące do grupy UniCredit, z których można wypłacać gotówkę za darmo. Ta ulga to pozostałość po poprzednich właścicielach Pekao SA – międzynarodowym banku UniCredit.

Korzyści dla posiadaczy Eurokonta Intro

Bank Pekao SA oferuje swoim klientom dostęp do nowoczesnych technologii korzystania z banku: serwis transakcyjny Pekao24 oraz aplikację mobilną PeoPay, dostępną na systemy iOS i Android. Aplikacja umożliwia m.in.:

 • logowanie i zatwierdzanie transakcji odciskiem palca
 • płatności zbliżeniowe telefonem (dla smartfonów z Androidem 4.4 lub wyższym oraz NFC)
 • płatności w internecie bez konieczności logowania do banku

Posiadacze Eurokonta Intro otrzymują również dostęp do:

 • bankowego programu Galeria Rabatów, gdzie można znaleźć atrakcyjne rabaty na towary i usługi od partnerów programu – nawet do -30%.
 • bezpłatnego ubezpieczenia Assistance w podróży za granicą
 • Assistance Informacyjnego – infolinii dla młodzieży, z której można uzyskać informacje na temat zniżek, imprez i rozrywek w okolicy

W systemie Pekao24, klienci mają do dyspozycji także zakładkę e-Urząd, w której mogą łatwiej załatwiać sprawy urzędowe, m.in. założyć Profil Zaufany. Służy on do potwierdzania swojej tożsamości podczas załatwiania spraw urzędowych przez internet. Posiadając Profil Zaufany można np.:

 • składać wnioski o wydanie karty EKUZ (ubezpieczenie za granicą)
 • składać wnioski o dowód osobisty, wydanie wtórnika prawa jazdy itp.
 • składać wnioski meldunkowe
 • rejestrować działalność gospodarczą
 • zgłaszać się do Urzędu Pracy
 • sprawdzać swoje punkty karne

i wiele innych. Serwis transakcyjny Pekao24 umożliwia także składanie wniosków o świadczenie w ramach programu 500+.

Podsumowanie

Eurokonto Intro to mało korzystna oferta, zwłaszcza patrząc na banki konkurencyjne. Dużo lepsze konto dla młodzieży oferuje PKO BP, inny bank państwowy – zobacz analizę Konta Dla Młodych w PKO BP. Eurokonto Intro traci przede wszystkim na nieuniknionej opłacie miesięcznej za kartę oraz na bardzo ograniczonej możliwości darmowych wypłat z bankomatów. Ciekawą propozycją są natomiast bezpłatne ubezpieczenie Assistance za granicą oraz infolinia dla młodzieży, jednak uważamy że to koszty podstawowych operacji bankowych powinny być dominującym czynnikiem w wyborze konta.