Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Koniec Alior HAIZ już 1 października 2018 r.

Redakcja   •   30 lipca 2018 r.

Po tym, jak w połowie lipca wycofano możliwość założenia rachunku z aplikacją HAIZ, Alior Bank ogłosił że 1 października 2018 r. dotychczasowe rachunki zmienią nazwę na Primo, a korzystać z nich będzie można za pomocą standardowej aplikacji Alior Banku.

Co to jest Alior HAIZ?

Alior HAIZ to konto połączone ze specjalną aplikacją mobilną, przygotowane z myślą o wykorzystywaniu przez dzieci i rodziców. Umożliwia bowiem błyskawiczne przekazywanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, jest wyposażone w komunikator oraz umożliwia rodzicowi wgląd w historię płatności dzieci i ustanawianie im limitów transakcyjnych.

Usługa ta została przygotowana w kooperacji ze start-upem One Way, ale współpraca ta dobiegła końca i nie zdecydowano się jej przedłużać.

Co po 1 października?

Od października nie będzie już możliwości korzystania z aplikacji Alior HAIZ. Rachunki pozostaną aktywne, ale ich obsługa będzie możliwa tylko przez bankowość internetową i standardową aplikację mobilną Alior Banku.

Użytkownicy HAIZ, którzy nie ukończyli 13 lat nadal będą mogli korzystać z kart płatniczych, lecz dostęp do informacji o rachunku i karcie będzie posiadał tylko rodzic – właściciel rachunku. Natomiast użytkownikom HAIZ pomiędzy 13 a 18 rokiem życia, bank proponuje otwarcie w pełni niezależnego Konta Internetowego.

Alior Bank

Alior Bank to jeden z najmłodszych polskich banków, którego głównym akcjonariuszem od 2015 r. jest Skarb Państwa za pośrednictwem PZU SA. W swojej krótkiej historii Alior Bank zdążył już przejąć Meritum Bank oraz część Banku BPH. W 2012 r. Alior Bank uruchomił markę Alior Sync, która w efekcie podjęcia strategicznej współpracy z T-Mobile została zamieniona w T-Mobile Usługi Bankowe.

Rachunki w ofercie Alior Banku

  • Konto Jakże Osobiste – podstawowy rachunek dla klientów indywidualnych, który można dopasowywać do swoich potrzeb poprzez wybór dwóch z dziewięciu dostępnych korzyści, rozszerzających ofertę bazową.
  • HAIZ – konto wycofane z oferty, dla dotychczasowych użytkowników aktywne do 1 października 2018 r.

Konta oszczędnościowe

  • Konto Mocno Oszczędnościowe – oprocentowane na 0,89% lub 2,7% w promocji na 4 miesiące do kwoty 100 000 zł (zob. ranking).
  • Konto Oszczędnościowe – oprocentowane na 0,89%, lub na 2% przez 3 miesiące dla nowych klientów, lub na 3% jako opcja dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego (zob. ranking).
Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›