Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Alior Bank

Alior Bank to jeden z najmłodszych polskich banków, założony w Polsce w 2008 r., od 2012 r. notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2015 r. kontrolowany przez Skarb Państwa za pośrednictwem PZU SA, które zostało największym udziałowcem Alior Banku. Również w 2015 roku Alior przejął Meritum Bank, a w 2016 roku część Banku BPH pozostałą po jego fuzji z Pekao SA, z wyłączeniem działu kredytów hipotecznych.

Alior Bank jest też operatorem kont w T-Mobile Usługi Bankowe (dawniej Alior Sync).

Rachunki w ofercie Alior Banku

  • Konto Jakże Osobiste – podstawowy rachunek w ofercie, który można dopasować do swoich potrzeb wybierając do podstawowej oferty dwie darmowe korzyści dodatkowe. Mogą to być np. darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, darmowe wypłaty z bankomatów na świecie, 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Konto należy jednak do dość kosztownych, jeśli nie korzysta się z niego regularnie, tj. nie zapewnia wysokich wpływów i nie płaci aktywnie kartą do konta.
  • HAIZ (konto wycofane z oferty, dla dotychczasowych użytkowników aktywne do 1 października 2018 r.) – konto obsługiwane przez aplikację mobilną, dedykowane dzieciom i rodzicom – umożliwia błyskawiczne przelewanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, komunikację pomiędzy użytkownikami za pomocą czatu, wgląd rodzica w historię płatności oraz możliwość ustanawiania dzieciom limitów transakcyjnych.

Konta oszczędnościowe

  • Konto Mocno Oszczędnościowe – oprocentowane na 0,89%, z promocyjnym oprocentowaniem 2,7% na 4 miesiące do kwoty 100 000 zł (zob. ranking kont oszczędnościowych).
  • Konto Oszczędnościowe – oprocentowane na 0,89%, z promocyjnym oprocentowaniem 2% przez 3 miesiące dla nowych klientów. Posiadacze Konta Jakże Osobistego w ramach jednej z tzw. korzyści mogą wybrać również oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w wysokości 3% (zob. ranking kont oszczędnościowych).

Struktura kapitałowa