Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Alior Bank

Alior Bank to jeden z najmłodszych polskich banków, założony w Polsce w 2008 r., od 2012 r. notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2015 r. kontrolowany przez Skarb Państwa za pośrednictwem PZU SA, które zostało największym udziałowcem Alior Banku. Również w 2015 roku Alior przejął Meritum Bank, a w 2016 roku część Banku BPH pozostałą po jego fuzji z Pekao SA, z wyłączeniem działu kredytów hipotecznych.

Alior Bank był operatorem kont w T-Mobile Usługi Bankowe (dawniej Alior Sync), cyfrowej marce funkcjonującej do 2020 roku.

Rachunki w ofercie Alior Banku

  • Konto Jakże Osobiste

    Podstawowy rachunek w ofercie, który można dopasować do swoich potrzeb wybierając do podstawowej oferty dwie darmowe korzyści dodatkowe. Mogą to być np. darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce, darmowe wypłaty z bankomatów na świecie, 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Konto należy jednak do dość kosztownych, jeśli nie korzysta się z niego regularnie, tj. nie zapewnia wysokich wpływów i nie płaci aktywnie kartą do konta.
    Nasza analiza Opis na stronie banku

Struktura kapitałowa