Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Bank BPS wdrożył możliwość otwarcia konta online

Redakcja   •   Aktualizacja: 2 lutego 2022 r.

Od 1 lutego 2022 r. Bank BPS dołącza do grona banków umożliwiających otwarcie konta w całości przez internet, bez wizyty w oddziale. Przy pomocy komputera i/lub smartfona można złożyć wniosek i uwierzytelnić się poprzez selfie.

Jak informuje bank, usługa jest już dostępna w Banku BPS i będzie sukcesywnie udostępniania w Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia. Po wejściu we wniosek, najpierw należy wybrać konkretny bank, w którym chce się założyć konto, a następnie rodzaj konta. Aktualnie tą drogą można założyć tylko iKonto. Osoby chcące założyć inny rachunek, w tym młodzieżowe talentKonto, nadal muszą niestety wybrać się do oddziału.

Jako weryfikacja tożsamości posłuży zdjęcie dowodu osobistego oraz swojej twarzy (selfie), a ściślej mówiąc nagranie krótkiego wideo przy pomocy telefonu komórkowego. Bank informuje, że weryfikacja obejmuje również bazę dokumentów zastrzeżonych, aby wyeliminować przypadki, gdy przedstawiony dokument tożsamości został zgłoszony jako skradziony lub zgubiony. System analizuje także, czy w otoczeniu klienta nie ma osób trzecich, które w jakiś sposób zakłócałyby proces.

Po wypełnieniu wniosku przez internet i przejściu wideoweryfikacji, klient zdalnie podpisuje umowę z wybranym przez siebie Bankiem. Najpierw klient otrzyma e-mail z dokumentami, aby mógł się z nimi zapoznać, a następnie e-mail z linkiem do platformy na której można złożyć podpis elektroniczny. Podpisanie umowy odbywa się za pomocą kodu SMS – nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych programów czy aplikacji weryfikujących podpis elektroniczny.

Przez internet można złożyć również wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego.

Bank BPS

Bank BPS to bank zrzeszający ok. 350 banków spółdzielczych z całej Polski. Jego historia sięga 1992 roku, lecz pod obecną nazwą działa dopiero od 2002 roku. W swojej ofercie dysponuje produktami finansowymi dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz korporacji.

Rachunki w ofercie Banku BPS

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›