Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Pekao SA rezygnuje z opłaty za konto, ale wprowadza opłatę za przelew BLIK

Redakcja   •   1 września 2021 r.

1 września 2021 r. nastąpiły dwie znaczące zmiany w taryfie opłat i prowizji Banku Pekao SA. Została całkowicie zniesiona miesięczna opłata za prowadzenie konta, ale wprowadzono opłatę za przelew Blikiem.

Ucieszą się zatem posiadacze Konta Przekorzystnego, którzy do tej pory musieli spełnić warunek aktywności (1 transakcja i 500 zł wpływu na konto), aby uniknąć opłaty za rachunek.

Zmartwią się natomiast ci, którzy chętnie korzystają z nowych technologii, a szczególnie ci, którym przypadła do gustu wyjątkowo wygodna opcja przelewów na numer telefonu za pomocą Blika. Od 1 stycznia 2022 r. każdy taki przelew będzie kosztować 1 zł.

Opłata za przelew Blikiem to nie tylko wyjątek na polskim rynku, ale także odwrócenie dominującego trendu, w którym usługi realizowane za pomocą Blika są tańsze, niż te realizowane tradycyjnymi metodami. Na przykład, część banków oferuje darmowe wypłaty kartą tylko z niektórych bankomatów, ale wypłaty Blikiem już ze wszystkich maszyn w kraju.

Pekao SA

Pekao SA to polski bank uniwersalny o długiej historii. Rok po debiucie na GPW, w 1999 r. przejęty przez włoską grupę UniCredit, pod kontrolą której pozostał aż do 2017 roku, gdy głównym akcjonariuszem została państwowa spółka PZU SA. Jeszcze wcześniej, w 2007 roku, Bank Pekao przejął większą część Banku BPH, w tym cały dział koporacyjny. Więcej ›

Podstawowe rachunki w ofercie Pekao SA

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›