Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Eurokonto Mobilne (wycofane z oferty) Pekao SA

Mirosław Czech   •   Aktualizacja: 19 stycznia 2018 r.

Eurokonto Mobilne to standardowy rachunek w ofercie banku Pekao SA. Bank ten skupia się głównie na obsłudze przedsiębiorców i korporacji, co ma przełożenie na brak atrakcyjności oferty dla klientów indywidualnych. Krótko mówiąc, jest dość drogo.


Eurokonto Mobilne zostało wycofane z oferty Banku Pekao SA w styczniu 2018 r. Zobacz analizę Konta Przekorzystnego ›


Opłata za prowadzenie konta wynosi 5,99 zł miesięcznie, lub 0 zł pod warunkiem, że na konto wpłynie co miesiąc przelew o wysokości minimum 500 zł. Można więc od razu skreślić ten rachunek, jeżeli nie ma być na niego przelewane wynagrodzenie, stypendium lub inne cykliczne świadczenie o wysokości przynajmniej 500 zł.

Przelewy dokonywane przez internet są bezpłatne, jednak i tutaj jest pewien haczyk – bank liczy sobie 20 gr za przesłanie SMS-a z kodem potwierdzającym! Aby przelew był więc w pełni darmowy, należy go autoryzować za pomocą aplikacji mobilnej. Przelewy w oddziale są płatne, ale i tutaj opłata jest najwyższa spośród banków, które wzięliśmy pod lupę i wynosi 9,99 zł.

Opłata za kartę do konta wynosi 0 zł, pod warunkiem że posiadacz rachunku dokona nią minimum 4 płatności w miesiącu poprzedzającym. W przeciwnym wypadku opłata miesięczna za kartę wyniesie 3,99 zł. To akurat nie jest najwyższa opłata, w porównaniu z innymi bankami.

Za darmo można wypłacać gotówkę tylko z bankomatów własnych, czyli Pekao SA. To niestety niewiele więcej niż 1700 urządzeń w całym kraju, jednak bank oferuje 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów za darmo. Trzecia oraz kolejne wypłaty to już koszt 2% wartości wypłaty, minimum 5 zł. Sprawdzenie salda w bankomacie Pekao SA jest darmowe, w pozostałych kosztuje 0,99 zł. Wypłaty w oddziałach są darmowe.

Wypłaty zagraniczne kosztują natomiast tyle samo co z bankomatów krajowych, choć za darmo można wypłacać z bankomatów grupy UniCredit. Taki przywilej pozostał jeszcze z czasów, gdy Bank Pekao SA był jeszcze pod kontrolą włoskiej grupy kapitałowej.

Korzyści dla posiadaczy Eurokonta Mobilnego

Bank Pekao SA, oprócz systemu transakcyjnego Pekao24, od kilku lat aktywnie rozwija swoją aplikację mobilną PeoPay (dostępną na iOS i Androida). Umożliwia ona m.in.:

 • logowanie i zatwierdzanie transakcji odciskiem palca
 • płatności zbliżeniowe telefonem (dla telefonów z Androidem 4.4 lub wyższym oraz modułem NFC)
 • płatności w internecie bez konieczności logowania do banku

W serwisie transakcyjnym Pekao24, w zakładce e-Urząd, można także założyć Profil Zaufany – niezbędny do załatwiania spraw urzędowych przez internet. Posiadacze Profilu Zaufanego mogą korzystać z urzędowych platform internetowych, pozwalających m.in.:

 • składać wnioski o wydanie karty EKUZ (ubezpieczenie za granicą)
 • składać wnioski o dowód osobisty, wydanie wtórnika prawa jazdy itp.
 • składać wnioski meldunkowe
 • rejestrować działalność gospodarczą
 • zgłaszać się do Urzędu Pracy
 • uzyskiwać odpisy aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu w serwisie ePUAP
 • sprawdzać swoje punkty karne
 • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US

i wiele innych. W serwisie transakcyjnym Pekao24 można również złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania w ramach programu 500+.

Pekao SA oferuje także swoim klientom program Galeria Rabatów, w którym klienci mogą znaleźć zniżki u wybranych partnerów, sięgające nawet do 30% cen regularnych.

Podsumowanie

Eurokonto Mobilne to niezbyt korzystna oferta na tle konkurencji. Dużo lepsze warunki oferuje PKO BP, również bank państwowy, w swoim rachunku Konto Za Zero. Posiadając Eurokonto Mobilne należy pamiętać o regularnych wpływach na konto i aktywnym płaceniu kartą debetową. Należy również liczyć się z ograniczoną możliwością darmowych wypłat z bankomatów.