Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Idealne Idea Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 7 września 2018 r.

Konto Idealne to nazwa standardowego rachunku dla klientów indywidualnych w Idea Banku. Nazwa konta oczywiście nawiązuje do nazwy banku, ale rzeczywiście pod względem opłat za podstawowe czynności oferta jest całkiem korzystna.

Osoby, które zdecydują się na otwarcie konta, nie muszą płacić za otwarcie i prowadzenie rachunku, ani za wydanie i prowadzenie karty debetowej MasterCard.

Darmowe są również: przelewy przez internet, 2 przelewy natychmiastowe w miesiącu oraz 2 przelewy europejskie w miesiącu (SEPA/EuroElixir). Przelewy wykonywane w oddziale lub na infolinii są płatne, ale nie powinno to dziwić – taką opłatę na podstawowych rachunkach pobierają wszystkie banki. W Idea Banku kosztują one 5 zł. Trzeci i kolejne przelewy natychmiastowe kosztują 3,50 zł, mimo że mogą być one wykonywane tylko przez Internet. Trzeci i kolejne przelewy europejskie kosztują 4 zł (przez internet) lub 5 zł (przez infolinię lub w oddziale).

Posiadacze Konta Idealnego do 13 listopada 2018 r. mogą za darmo wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Niestety we wrześniu 2018 r. bank zrezygnował z nielimitowanych wypłat i od 13 listopada za darmo będzie tylko 5 pierwszych wypłat, a każda kolejna będzie kosztować 1% wartości wypłaty. Za wypłaty za granicą bank pobiera prowizję w wysokości 2% wypłacanej kwoty (minimum 10 zł). Jednak należy jeszcze zwrócić uwagę na opłatę za sprawdzenie salda w bankomacie, która wynosi 2,50 zł.

Korzyści dla posiadaczy Konta Idealnego

Klienci Idea Banku otrzymują dostęp do platformy IdeaCloud, umożliwiającej m.in.:

 • obsługę online swojego rachunku bankowego
 • dokonywanie szybkich płatności, bez konieczności potwierdzania każdego przelewu kodem z SMS
 • rozmowę video, audio lub na czacie z doradcą (tzw. Wirtualny Oddział)
 • zamawianie mobilnego wpłatomatu (to innowacyjna usługa wprowadzona kilka lat temu przez Idea Bank).

Idea Bank w swojej strategii skupia się głównie na przedsiębiorcach – właścicielach mikro-, małych i średnich firm. Dlatego platforma IdeaCloud przedsiębiorcom umożliwia także:

 • wystawianie faktur,
 • analizę płynności finansowej,
 • przechowywanie dokumentów,
 • wymianę walut w internetowym kantorze
 • szybkie wnioskowanie o kredyt

Klienci otrzymują również nieodpłatny i nieograniczony dostęp do przestrzeni biurowej IdeaHub w oddziałach banku, gdzie mogą skorzystać z miejsc do pracy, sal konferencyjnych, a nawet urządzeń biurowych (w tym, w wybranych oddziałach, studia do fotografii produktów!). W IdeaHubach są również organizowane szkolenia, warsztaty i spotkania dla przedsiębiorców.

Idea Bank oferuje jeszcze posiadaczom Konta Idealnego rachunek oszczędnościowy o nazwie Zośka Pro (także prowadzony nieodpłatnie), z dość atrakcyjnym oprocentowaniem 2,15% dla środków do dziesięciokrotności salda na koncie osobistym.

Podsumowanie

Warto założyć Konto Idealne, by cieszyć się brakiem opłat za podstawowe operacje bankowe i swobodą wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju. Niestety od połowy listopada trzeba będzie pilnować się z ilością wypłat – szósta i kolejne wypłaty będą obciążone prowizją. Jeszcze wśród plusów można wymienić 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe i 2 bezpłatne przelewy europejskie każdego miesiąca.

Konto Idealne może być dobrym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Idea Bank celuje ze swoją ofertą właśnie do tej grupy docelowej, co skutkuje równie korzystną ofertą na konto firmowe Firma To Ja oraz przekłada się na różne udogodnienia dla przedsiębiorców.

Jak założyć Konto Idealne?

Konto w Idea Banku może założyć osoba pełnoletnia, przez internet lub w oddziale. Przy zakładaniu konta przez internet można wybrać spośród trzech metod weryfikacji swojej tożsamości i aktywacji konta:

 • przelewem w wysokości 1 gr ze swojego rachunku osobistego w innym banku, zweryfikowanego metodą tradycyjną
 • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy dokumenty do podpisu
 • w oddziale