Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Idealne (wycofane z oferty) Idea Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 4 stycznia 2021 r.

Konto Idealne to nazwa standardowego rachunku dla klientów indywidualnych, oferowanego w Idea Banku. Nazwa konta oczywiście nawiązywała do nazwy banku, ale rzeczywiście pod względem opłat za podstawowe czynności oferta była całkiem korzystna.


Idea Bank już nie istnieje. W 2021 został przejęty przez Pekao SA.


Osoby, które zdecydowały się na otwarcie konta, nie musiały płacić za otwarcie i prowadzenie rachunku, ani za wydanie i prowadzenie karty debetowej MasterCard.

Darmowe były również: przelewy przez internet, 2 przelewy natychmiastowe w miesiącu oraz 2 przelewy europejskie w miesiącu (SEPA/EuroElixir). Przelewy wykonywane w oddziale lub na infolinii kosztowały 5 zł. Trzeci i kolejne przelewy natychmiastowe kosztowały 3,50 zł, mimo że mogły być wykonywane tylko przez Internet. Trzeci i kolejne przelewy europejskie kosztowały 4 zł (przez internet) lub 5 zł (przez infolinię lub w oddziale).

Posiadacze Konta Idealnego mogli za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów Idea Banku oraz 5 razy w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce. Szósta i kolejne wypłaty z bankomatów obcych były obciążone prowizją w wys. 1% wartości wypłaty, bez kwoty minimalnej i maksymalnej. Za wypłaty za granicą bank pobierał natomiast prowizję w wysokości 2% wypłacanej kwoty (minimum 10 zł). Jednak należy jeszcze zwrócić uwagę na opłatę za sprawdzenie salda w bankomacie, która wynosiła 2,50 zł.

Korzyści dla posiadaczy Konta Idealnego

Klienci Idea Banku otrzymywali dostęp do platformy IdeaCloud, umożliwiającej m.in.:

  • obsługę online swojego rachunku bankowego
  • dokonywanie szybkich płatności, bez konieczności potwierdzania każdego przelewu kodem z SMS
  • rozmowę video, audio lub na czacie z doradcą (tzw. Wirtualny Oddział)
  • zamawianie mobilnego wpłatomatu (to innowacyjna usługa wprowadzona kilka lat temu przez Idea Bank).

Idea Bank w swojej strategii skupiał się głównie na przedsiębiorcach – właścicielach mikro-, małych i średnich firm. Dlatego platforma IdeaCloud przedsiębiorcom umożliwiała także:

  • wystawianie faktur,
  • analizę płynności finansowej,
  • przechowywanie dokumentów,
  • wymianę walut w internetowym kantorze
  • szybkie wnioskowanie o kredyt

Klienci otrzymywali również nieodpłatny i nieograniczony dostęp do przestrzeni biurowej IdeaHub w oddziałach banku, gdzie mogli skorzystać z miejsc do pracy, sal konferencyjnych, a nawet urządzeń biurowych (w tym, w wybranych oddziałach, studia do fotografii produktów!). W IdeaHubach były również organizowane szkolenia, warsztaty i spotkania dla przedsiębiorców.

Podsumowanie

Warto było założyć Konto Idealne, by cieszyć się brakiem opłat za podstawowe operacje bankowe i umiarkowaną swobodą wypłat z bankomatów. Oferta prezentowała się znacznie lepiej, gdy darmowe były wszystkie wypłaty w kraju, ale 5 darmowych wypłat w miesiącu to dla wielu osób całkiem wystarczająca ilość. Wśród plusów, można było wymienić jeszcze 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe i 2 bezpłatne przelewy europejskie każdego miesiąca.

Konto Idealne mogło być dobrym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Idea Bank celował ze swoją ofertą właśnie do tej grupy, co skutkowało równie korzystną ofertą na konto firmowe Firma To Ja oraz przekładało się na różne udogodnienia dla przedsiębiorców.