Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Idea Bank

Idea Bank to polski bank skupiający się na małych firmach i mikroprzedsiębiorcach, oferujący również atrakcyjne produkty dla klientów indywidualnych. Idea Bank wyróżnia się innowacyjną ofertą dla przedsiębiorców: siecią darmowych przestrzeni biurowych Idea Hub, zlokalizowanych w placówkach banku, aplikacją Idea Cloud do zarządzania firmą, lub mobilnymi wpłatomatami.

Pod obecną nazwą bank funkcjonuje od 2010 roku, wcześniej znany był jako GMAC Bank Polska SA, Opel Bank SA i Polbank SA (nie mylić z Polbank EFG, który w 2012 r. połączył się z Raiffeisen Bank Polska). Głównym akcjonariuszem jest Leszek Czarnecki, właściciel grupy kapitałowej Getin Holding, w skład której wchodzi także Getin Noble Bank oraz inne instytucje finansowe, np. Idea Leasing, Open Finance, Tax Care.

Rachunki w ofercie Idea Banku

  • Konto Idealne – nazwa tego konta nawiązuje oczywiście do nazwy banku, co nie zmienia faktu że jest to obecnie jeden z najtańszych rachunków oferowanych przez polskie banki: darmowe prowadzenie, darmowa karta, darmowe bankomaty w całej Polsce, darmowe dwa przelewy ekspresowe w miesiącu – bez żadnych warunków do spełnienia.

Struktura kapitałowa