Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Idea Bank

Idea Bank to polski bank skupiający się na małych firmach i mikroprzedsiębiorcach, oferujący również atrakcyjne produkty dla klientów indywidualnych. Idea Bank wyróżnia się innowacyjną ofertą dla przedsiębiorców: siecią darmowych przestrzeni biurowych Idea Hub, zlokalizowanych w placówkach banku, aplikacją Idea Cloud do zarządzania firmą, lub mobilnymi wpłatomatami.

Pod obecną nazwą bank funkcjonuje od 2010 roku, wcześniej znany był jako GMAC Bank Polska SA, Opel Bank SA i Polbank SA (nie mylić z Polbank EFG, który w 2012 r. połączył się z Raiffeisen Bank Polska). Głównym akcjonariuszem jest Leszek Czarnecki, prywatnie oraz za pośrednictwem Getin Holding SA, w skład której wchodzi także Getin Noble Bank oraz inne instytucje finansowe, np. Idea Leasing, Open Finance, Tax Care.

Pod nazwą Lion’s Bank, Idea Bank prowadzi również usługi tzw. private bankingu, czyli usług finansowych dla najbardziej zamożonych klientów. Lion’s Bank oferuje klientom konta bieżące, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, lokaty oraz produkty inwestycyjne. W ramach Lion’s University Investment Program, bank wspiera także rodziców w finansowaniu nauki dzieci na prestiżowych uczelniach zagranicznych.

Rachunki w ofercie Idea Banku

  • Konto Idealne – nazwa tego konta nawiązuje oczywiście do nazwy banku, co nie zmienia faktu że jest to obecnie jeden z najtańszych rachunków oferowanych przez polskie banki: darmowe prowadzenie, darmowa karta, darmowe bankomaty w całej Polsce, darmowe dwa przelewy ekspresowe w miesiącu – bez żadnych warunków do spełnienia.

Konto oszczędnościowe

  • Konto Idealnie Proste – rachunek ze standardowym oprocentowaniem 1,1% i promocyjnym w przedziale od 2,2% do 3,2% (w zależności od salda). Możliwe do założenia także dla osób nie posiadających konta osobistego w Idea Banku (zob. ranking kont oszczędnościowych).

Struktura kapitałowa