Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Getin Noble Bank i Idea Bank analizują możliwość połączenia

Redakcja   •   2 sierpnia 2018 r.

Konsolidacji rynku bankowego w Polsce ciąg dalszy. Jak podały biura prasowe obu banków, podpisano umowę dotyczącą wspólnej analizy potencjalnego połączenia Getin Noble Banku i Idea Banku. Oba należą do biznesmena Leszka Czarneckiego.

Poinformowano, że jeżeli analiza wykaże zasadność fuzji, banki ustalą wstępne jej warunki oraz zasady współpracy przy przygotowywaniu i wdrożeniu połączenia. Banki zobowiązały się także przeanalizować koszty i korzyści płynące z fuzji oraz potencjał banku powstałego po połączeniu.

W tym roku na polskim rynku bankowym zostało zapowiedzianych więcej przejęć. Deutsche Bank i Eurobank zamierzają wycofać się z Polski i szukają nabywców na polskie oddziały, a Pekao SA i Alior Bank, których łączy wspólny właściciel (PZU SA) wciąż analizują opcje połączenia lub bliskiej współpracy. W dłuższej perspektywie można spodziewać się także przejęcia Raiffeisen Polbanku.

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank to instytucja powstała na bazie dwóch banków: Getin Banku, prowadzącego bankowość detaliczną i Noble Banku, prowadzącego usługi bankowości prywatnej (private banking). Bank jest notowany na GPW od 2007 r. Pakiet większościowy Getin Noble Banku posiada Leszek Czarnecki, właściciel również Idea Banku.

Rachunki w ofercie Getin Banku

  • Konto Proste Zasady – podstawowy rachunek w ofercie Getin Banku, prowadzony bezpłatnie w przypadku dokonywania przynajmniej 1 płatności kartą w miesiącu
  • Konto Proste Zasady 18-26 – taki sam rachunek jak powyżej, jednak dla młodzieży od 18 do 26 roku życia prowadzony bezpłatnie bez dodatkowych warunków
  • Konto Oszczędnościowe 3,5% – rachunek z oprocentowaniem 0,85% – 1,25% (w zależności od salda) lub promocyjnym 3,5% (zob. ranking)
Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›