Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Getin Noble Bank i Idea Bank analizują możliwość połączenia

Redakcja   •   2 sierpnia 2018 r.

Konsolidacji rynku bankowego w Polsce ciąg dalszy. Jak podały biura prasowe obu banków, podpisano umowę dotyczącą wspólnej analizy potencjalnego połączenia Getin Noble Banku i Idea Banku. Oba należą do biznesmena Leszka Czarneckiego.

Poinformowano, że jeżeli analiza wykaże zasadność fuzji, banki ustalą wstępne jej warunki oraz zasady współpracy przy przygotowywaniu i wdrożeniu połączenia. Banki zobowiązały się także przeanalizować koszty i korzyści płynące z fuzji oraz potencjał banku powstałego po połączeniu.

W tym roku na polskim rynku bankowym zostało zapowiedzianych więcej przejęć. Deutsche Bank i Eurobank zamierzają wycofać się z Polski i szukają nabywców na polskie oddziały, a Pekao SA i Alior Bank, których łączy wspólny właściciel (PZU SA) wciąż analizują opcje połączenia lub bliskiej współpracy. W dłuższej perspektywie można spodziewać się także przejęcia Raiffeisen Polbanku.

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank to instytucja istniejąca do 30 września 2022 r., powstała na bazie dwóch banków: Getin Banku, prowadzącego bankowość detaliczną i Noble Banku, prowadzącego usługi bankowości prywatnej (private banking). Bank był notowany na GPW od 2007 r., a większościowy pakiet udziałów posiadał Leszek Czarnecki.

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›