Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank to instytucja powstała z połączenia dwóch banków należących do grupy Getin Holding SA: Getin Banku (bankowość detaliczna) i Noble Banku (bankowość prywatna dla zamożnych klientów).

Getin Bank powstał w 2004 r. po przejęciu przez Getin Holding Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA od Banku BPH i jest bankiem uniwersalnym – obsługuje klientów indywidualnych, firmy, korporacje oraz samorządy. Marka Noble Bank powstała natomiast w 2005 r. na bazie Wschodniego Banku Cukrownictwa z siedzibą w Lublinie i kierowana jest do najzamożniejszych klientów, oferując usługi tzw. private banking oraz wealth management – czyli indywidualnej obsługi klienta przez desygnowanego doradcę oraz ściślejszą współpracę pomiędzy bankierami a klientami w zakresie pomnażania i zabezpieczania majątku.

Większościowym akcjonariuszem Getin Noble Banku jest Leszek Czarnecki, podobnie jak w przypadku Idea Banku. Instytucja chwali się liczbą 2,2 mln klientów. W skład grupy wchodzą także: Getin Leasing, Noble Securities, Noble Funds i Noble Concierge.

Rachunki w ofercie Getin Banku

  • Konto Proste Zasady – podstawowy rachunek w ofercie Getin Banku, bezpłatny dla klientów którzy dokonają przynajmniej 1 transakcję w miesiącu, z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce.
  • Konto Proste Zasady 18-26 – de facto taki sam rachunek jak powyżej, jednak dla młodzieży w wieku od 18 do 26 lat prowadzony bezpłatnie bez dodatkowych warunków oraz umożliwiający wybór niestandardowego wzoru karty do konta.

Konto oszczędnościowe

  • Konto Oszczędnościowe 3,5% – rachunek z oprocentowaniem w skali roku w przedziale 0,85% – 1,25% (w zależności od salda) oraz promocyjnym oprocentowaniem 3,5% dla nowych środków i w zamian za aktywne korzystanie z konta osobistego (zob. ranking kont oszczędnościowych).

Struktura kapitałowa