Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Getin Bank wprowadził przelewy na telefon BLIK

Redakcja   •   18 listopada 2019 r.

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej Getin Banku, klienci mogą wykonywać przelewy na numer telefonu za pomocą BLIK. Przelewy wykonywane w ten sposób są darmowe i trafiają do odbiorcy natychmiast.

Aby móc wykonywać i odbierać przelewy na numer telefonu, trzeba zaktualizować aplikację mobilną banku. Następnie, aby wykonać przelew na telefon, z listy kontaktów w aplikacji należy wybrać odbiorcę ze swojej książki telefonicznej, oznaczonego ikoną BLIK-a.

Aby móc odbierać przelewy na telefon, należy:

  • W aplikacji wejść w Kod BLIK > Ustawienia BLIK > Przelew na telefon, lub w menu wybrać: Ustawienia > Ustawienia BLIK > Przelew na telefon.
  • Zapoznać się z informacjami i zarejestrować numer.
  • Potwierdzić operację kodem SMS i kodem PIN do aplikacji mobilnej.

Więcej o przelewach na numer telefonu w naszym artykule ›

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank to instytucja powstała na bazie dwóch banków: Getin Banku, prowadzącego bankowość detaliczną i Noble Banku, prowadzącego usługi bankowości prywatnej (private banking). Bank jest notowany na GPW od 2007 r. Pakiet większościowy Getin Noble Banku posiada Leszek Czarnecki, właściciel również Idea Banku.

Rachunki w ofercie Getin Banku

  • Konto Proste Zasady – podstawowy rachunek w ofercie Getin Banku, prowadzony bezpłatnie w przypadku dokonywania przynajmniej 1 płatności kartą w miesiącu
  • Konto Proste Zasady 18-26 – taki sam rachunek jak powyżej, jednak dla młodzieży od 18 do 26 roku życia prowadzony bezpłatnie bez dodatkowych warunków
  • Konto Oszczędnościowe 3,5% – rachunek z oprocentowaniem 0,85% – 1,25% (w zależności od salda) lub promocyjnym 3,5% (zob. ranking)
Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›