Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Getin Bank i Idea Bank zamierzają się połączyć

Redakcja   •   18 stycznia 2019 r.

Jak podano we wczorajszym komunikacie, zarządy Getin Noble Banku i Idea Banku, po paru miesiącach analiz zdecydowały się na fuzję. Nowy podmiot będzie funkcjonować pod nazwą Getin Noble Bank, choć formalnie to Idea Bank przejmie Getin.

Oba banki chciałyby rozpocząć wspólną działalność w III kwartale 2019 roku, jednak najpierw muszą spełnić formalności, przede wszystkim uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Powstały bank miałby, wg dzisiejszych danych, być 7 bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji i świadczyć usługi dla ok. 2 milionów Polaków.

Jednym z głównych powodów fuzji są oczywiście korzyści finansowe, oszacowane na ok. 180 mln zł co roku. Banki nie obawiają się również komplikacji technicznych, wskazując na posiadanie zbliżonych systemów informatycznych. Połączenie ma również wzmocnić pozycję kapitałową instytucji i ułatwić znalezienie inwestora, który dokapitalizowałby bank.

Źródło: gnb.pl

Getin Noble Bank

Getin Noble Bank to instytucja istniejąca do 30 września 2022 r., powstała na bazie dwóch banków: Getin Banku, prowadzącego bankowość detaliczną i Noble Banku, prowadzącego usługi bankowości prywatnej (private banking). Bank był notowany na GPW od 2007 r., a większościowy pakiet udziałów posiadał Leszek Czarnecki.

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›