Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Karta wielowalutowa już dostępna w Alior Banku

Redakcja   •   17 lipca 2018 r.

Alior Bank udostępnił swoim klientom, posiadaczom Konta Jakże Osobistego lub Konta Elitarnego, możliwość korzystania z karty wielowalutowej. Usługa jest bezpłatna i wymaga, poza posiadaniem jednego ze wspomnianych wyżej kont, posiadanie także konta walutowego w Alior Banku.

Karta wielowalutowa to rozwiązanie, które umożliwia posiadanie jednej karty płatniczej do kilku kont w różnych walutach. Głównym kontem jest konto złotówkowe. Podczas dokonywania płatności w walucie obcej, środki są pobierane z konta prowadzonego w danej walucie, jeżeli są na nim dostępne wystarczające środki. W przypadku braku środków niebędnych do realizacji transakcji, lub nie posiadania konta w danej walucie, płatność dokonywana jest z konta głównego (złotówkowego).

Karty wielowalutowe dotychczas oferowały dwa polskie banki – PKO BP i Pekao SA. Więcej o kartach wielowalutowych można przeczytać w naszym artykule na temat kart płatniczych w Polsce.

Alior Bank

Alior Bank to jeden z najmłodszych polskich banków, którego głównym akcjonariuszem od 2015 r. jest Skarb Państwa za pośrednictwem PZU SA. W swojej krótkiej historii Alior Bank zdążył już przejąć Meritum Bank oraz część Banku BPH. W 2012 r. Alior Bank uruchomił markę Alior Sync, która w efekcie podjęcia strategicznej współpracy z T-Mobile została zamieniona w T-Mobile Usługi Bankowe.

Rachunki w ofercie Alior Banku

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›