Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

BOŚ Bank zamierza skupić się na klientach instytucjonalnych i MŚP

Redakcja   •   29 listopada 2018 r.

Bank Ochrony Środowiska opublikował we środę aktualizację swojej strategii na kolejne lata. Bank deklaruje zamiar skupienia się na klientach instytucjonalnych oraz z sektora MŚP, a wobec klientów indywidualnych na usługach wspierających działania w zakresie ekologii – czyli zgodnych z misją Banku.

Można zatem spodziewać się położenia większego nacisku na pożyczki oraz programy wspierające finansowanie instalacji lub zakupów urządzeń i materiałów ekologicznych, czyli np. wykorzystujących odnawialne źródła energii, energooszczędnych, biodegradowalnych.

BOŚ Bank, mimo że pod względem aktywów jest jednym z mniejszych banków w Polsce, oferuje klientom indywidualnym dość korzystny rachunek bankowy: bezpłatny, z możliwością łatwego uniknięcia opłaty za kartę, z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce. Pozostaje mieć nadzieję, że oferta ta nie ulegnie pogorszeniu.

Bank, objęty w ostatnich latach Programem Postępowania Naprawczego, planuje także przejście do etapu rozwoju biznesu, związanego z implementacją nowego modelu biznesowego oraz nowej roli Banku w rządowych działaniach na rzecz ochrony środowiska.

BOŚ Bank

BOŚ Bank to bank z ponad 25-letnią historią, od 1997 r. notowany na GPW, pozostający pod kontrolą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Misją banku jest promowanie ekologii, którą to misję realizuje poprzez udzielanie kredytów na zakup materiałów ekologicznych i na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska (dla osób indywidualnych i firm), promując zieloną energię oraz ekologiczny styl życia.

Rachunki w ofercie BOŚ Banku

  • EKOKonto Bez Kosztów – podstawowy rachunek w ofercie banku dla osób od 18 r.ż.
  • Konto H2O – konto dla młodzieży od 13 do 18 r.ż., oprocentowane na 2% w skali roku, ale z opłatami za kartę i przelewy internetowe.
Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›