Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

EKOkonto Bez Kosztów BOŚ Bank

Agnieszka Kamińska   •   22 stycznia 2018 r.

Bank Ochrony Środowiska to jeden z mniejszych banków działających w Polsce, jednak nie przeszkadza mu to oferować bardzo korzystnego pod względem kosztów konta dla klientów indywidualnych. W łatwy sposób można cieszyć się bezpłatnym rachunkiem i kartą oraz darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bank przewiduje także dodatkowe korzyści dla beneficjentów programu 500+.

Prowadzenie konta jest darmowe. Również darmowe są przelewy krajowe wykonywane przez internet (w oddziale kosztują 8 zł, a na infolinii 5 zł).

Karta Mastercard do rachunku jest wydawana i prowadzona bezpłatnie, pod warunkiem wykonywania co miesiąc płatności na kwotę minimum 300 zł. W przypadku nieosiągnięcia minimalnej kwoty transakcji w miesiącu, za kartę zostanie pobrana opłata w wysokości 6 zł.

Posiadacze EKOkonta Bez Kosztów mogą wypłacać gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w kraju oraz oczywiście w oddziałach BOŚ Banku. Wypłaty zagraniczne są już obciążoną prowizją w wysokości 3% podejmowanej kwoty, minimum 9 zł.

Korzyści dla beneficjentów programu 500+

Osoby otrzymujące świadczenia w programie 500+, które założą EKOkonto oraz wskażą je jako rachunek do wpłat w programie 500+, mogą otrzymać dodatkowo:

  • oprocentowanie środków na koncie osobistym w wysokości 2% w skali roku – do kwoty 3000 zł
  • oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym w wysokości 2,2% w skali roku – do kwoty 50 000 zł, jednak dodatkowo pod warunkiem wyrażenia zgód marketingowych oraz dokonywania płatności kartą do konta osobistego na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

Pozostałe korzyści dla posiadaczy EKOkonta Bez Kosztów

Dla klientów aktywnie korzystających ze swojego rachunku BOŚ Bank oferuje bardziej atrakcyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Standardowe oprocentowanie to 1,00% dla salda do 50 000 zł i 1,10% dla nadwyżki ponad 50 000 zł. Oprocentowanie promocyjne wynosi odpowiednio 2,00% i 1,50% i przysługuje klientom, którzy:

  • przystąpią do promocji
  • wyrażą zgody na przesyłanie informacji marketingowej przez bank
  • będą zasilać rachunek co miesiąc kwotą minimum 1500 zł
  • będą dokonywać transakcji kartą do konta na conajmniej 500 zł miesięcznie

Posiadacze konta w BOŚ Banku, przy użyciu systemu transakcyjnego BOŚBank24, mają również możliwość:

  • złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu 500+,
  • założenia profilu w Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i logowania się do niej za pośrednictwem systemu transakcyjnego. Dzięki PUE ZUS można wygodnie, bez wychodzenia z domu, załatwić niektóre sprawy w ZUS.

Podsumowanie

EKOkonto Bez Kosztów to niezłe konto, które warto założyć pod warunkiem że będzie się z niego dość aktywnie korzystać (czyli dokonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie). Na uwagę zasługują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Bank premiuje aktywne korzystanie z rachunku delikatnie podwyższając oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, jednak tego typu korzyści nie są szczególnie odczuwalne. Trochę brakuje wsparcia dla nowoczesnych metod płatności (płatności telefonem, BLIK-iem, naklejkami zbliżeniowymi itd.).

Jak otworzyć EKOkonto Bez Kosztów

Umowę o prowadzenie konta można zawrzeć przez internet lub w oddziale. Po wypełnieniu wniosku o założenie rachunku przez internet, umowę do podpisu dostarczy kurier w umówionym terminie, a następnie podpisany egzemplarz dostarczy do banku.