Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

EKOkonto Bez Kosztów BOŚ Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 1 lutego 2021 r.

Bank Ochrony Środowiska to jeden z mniejszych banków działających w Polsce, który w swojej misji zakłada działanie na rzecz ekologii. Dla klientów indywidualnych bank oferuje konto, które również ma coś wspólnego z ekologią.

Prowadzenie konta jest darmowe, pod warunkiem że na konto w każdym miejsącu wpłynie minimum 1000 zł. W przeciwnym wypadku opłata za prowadzenie konta wyniesie 6 zł miesięcznie.

Przelewy krajowe wykonywane przez internet są darmowe, ale tylko w przypadku wyrażenia zgody na wysyłanie zmian regulacji elektronicznie z wykorzystaniem technologii spełniającej cechy trwałego nośnika. W przeciwnym wypadku każdy przelew kosztuje 20 groszy. Przelewy w oddziale kosztują 8 zł.

Karta Mastercard do rachunku jest wydawana i prowadzona bezpłatnie, pod warunkiem wykonywania co miesiąc płatności na kwotę minimum 500 zł. W przypadku nieosiągnięcia minimalnej kwoty transakcji w miesiącu, za kartę zostanie pobrana opłata w wysokości 7 zł.

Posiadacze EKOkonta Bez Kosztów mogą wypłacać gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w kraju oraz oczywiście w oddziałach BOŚ Banku. Prowizją są jednak obciążone wypłaty w kwocie niższej niż 100 zł. Wszystkie wypłaty zagraniczne są realizowane bez prowizji.

Korzyści dla posiadaczy EKOkonta Bez Kosztów

Posiadacze konta w BOŚ Banku, przy użyciu systemu transakcyjnego BOŚBank24, mają możliwość:

  • złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu 500+,
  • założenia profilu w Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i logowania się do niej za pośrednictwem systemu transakcyjnego. Dzięki PUE ZUS można wygodnie, bez wychodzenia z domu, załatwić niektóre sprawy w ZUS,

Klienci BOŚ Banku mają również możliwość skorzystania z usługi Mecenas Direct – telefonicznych porad prawnych, opinii i wzorów (usługa płatna 10 zł/mies. lub 100 zł/rok).

Podsumowanie

EKOkonto Bez Kosztów to konto, które niestety ma zbyt wiele ukrytych opłat i gwiazdek. Można je założyć pod warunkiem że będzie się z niego aktywnie korzystać (czyli zapewniać odpowiednio wysokie wpływy każdego miesiąca oraz dokonywać płatności kartą na minimum 500 zł miesięcznie).

Oprócz tego trochę brakuje wsparcia dla nowoczesnych metod płatności (płatności telefonem, BLIK-iem itd.) – dostępny jest jedynie system Google Pay.

Jak otworzyć EKOkonto Bez Kosztów

Umowę o prowadzenie konta można zawrzeć przez internet lub w oddziale. Po wypełnieniu wniosku o założenie rachunku przez internet, umowę do podpisu dostarczy kurier w umówionym terminie, a następnie podpisany egzemplarz dostarczy do banku.