Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

EKOkonto Bez Kosztów BOŚ Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 2 października 2023 r.

Bank Ochrony Środowiska to jeden z mniejszych banków działających w Polsce, który w swojej misji zakłada działanie na rzecz ekologii. Dla klientów indywidualnych bank oferuje konto, które również ma coś wspólnego z ekologią.

Prowadzenie konta jest darmowe, pod warunkiem że na konto w każdym miesiącu wpłynie minimum 1500 zł. W przeciwnym wypadku opłata za prowadzenie konta wyniesie 9 zł miesięcznie.

Przelewy krajowe wykonywane przez internet są darmowe, ale tylko w przypadku wyrażenia zgody na wysyłanie zmian regulacji elektronicznie z wykorzystaniem technologii spełniającej cechy trwałego nośnika. W przeciwnym wypadku każdy przelew kosztuje 10 groszy. Przelewy w oddziale kosztują 10 zł.

Karta Mastercard do rachunku jest wydawana i prowadzona bezpłatnie, pod warunkiem wykonywania co miesiąc płatności na kwotę minimum 500 zł. W przypadku nieosiągnięcia minimalnej kwoty transakcji w miesiącu, za kartę zostanie pobrana opłata w wysokości 8 zł.

Posiadacze EKOkonta Bez Kosztów mogą wypłacać gotówkę bez prowizji ze wszystkich bankomatów w kraju oraz oczywiście w oddziałach BOŚ Banku. Także wszystkie wypłaty zagraniczne są realizowane bez prowizji.

Korzyści dla posiadaczy EKOkonta Bez Kosztów

Posiadacze konta w BOŚ Banku, przy użyciu systemu transakcyjnego BOŚBank24, mają możliwość:

  • złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu 500+,
  • założenia profilu w Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i logowania się do niej za pośrednictwem systemu transakcyjnego. Dzięki PUE ZUS można wygodnie, bez wychodzenia z domu, załatwić niektóre sprawy w ZUS,

Klienci BOŚ Banku mają również możliwość skorzystania z usługi Mecenas Direct – telefonicznych porad prawnych, opinii i wzorów (usługa płatna 10 zł/mies. lub 100 zł/rok).

Podsumowanie

EKOkonto Bez Kosztów to konto, które niestety ma zbyt wiele ukrytych opłat i gwiazdek. Można je założyć pod warunkiem że będzie się z niego aktywnie korzystać (czyli zapewniać odpowiednio wysokie wpływy każdego miesiąca oraz dokonywać płatności kartą na minimum 500 zł miesięcznie).

Oprócz tego bank z opóźnieniem wdraża nowoczesne metody płatności – dopiero w 2021 r. wprowadzono płatności Blikiem, w tym przelewy na numer telefonu. Klienci mają do dyspozycji również Google Pay.

Jak otworzyć EKOkonto Bez Kosztów

Umowę o prowadzenie konta można zawrzeć przez internet lub w oddziale. Po wypełnieniu wniosku o założenie rachunku przez internet, umowę do podpisu dostarczy kurier w umówionym terminie, a następnie podpisany egzemplarz dostarczy do banku.