Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

BOŚ Bank

BOŚ Bank (Bank Ochrony Środowiska) to bank powstały w 1991 r. w Warszawie, od 1997 r. notowany na GPW. Jego dominującym udziałowcem jest organ państwowy – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Bank zgodnie ze swoją nazwą i misją stawia na ekologię, oferując np. kredyty na zakup materiałów o charakterze ekologicznym, kredyty preferencyjne dla firm na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska i promując ekologiczną energetykę (w tym odnawialne źródła energii) oraz styl życia.

Bank chwali się, że na finansowanie projektów związanych z ochroną środowiska, przeznaczył już ponad 18 mld zł. W związku ze swoją misją BOŚ publikuje także coroczne raporty ekologiczne ze swojej działalności.

BOŚ jest też właścicielem Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, jednej z najważniejszych tego typu instytucji w Polsce, działającej już od 1995 r.

Rachunki w ofercie BOŚ Banku

  • EKOKonto Bez Kosztów

    Jedna z atrakcyjniejszych propozycji rachunków bieżących wśród banków z polskim kapitałem. BOŚ Bank oferuje bezpłatne konto, bez opłaty za kartę w przypadku wykonania nią transakcji na min. 300 zł miesięcznie, z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju.
    Nasza analiza Opis na stronie banku

Struktura kapitałowa