Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

BLIK już dostępny dla klientów Banku Pekao SA

Redakcja   •   12 czerwca 2018 r.

Karuzeli zmian w Pekao SA ciąg dalszy. Od dziś w aplikacji mobilnej PeoPay dostępna jest funkcja płatności za pomocą BLIK-a, której wdrożenie było zapowiadane na drugi kwartał tego roku.

Pekao SA staje się w ten sposób coraz bardziej przyjazny klientom, a przede wszystkim otwiera się jeszcze bardziej na klientów indywidualnych. Dzięki nowej funkcji, zyskują oni nie tylko dostęp do nowoczesnej metody płatności, ale także możliwość wypłacania pieniędzy BLIK-iem bez prowizji z ok. 19 000 bankomatów w całej Polsce.

Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Płatności BLIK działają zarówno na telefonach z iOS jak i z Androidem.

Zobacz także: BLIK – co to jest?

Pekao SA

Pekao SA to polski bank uniwersalny o długiej historii. Rok po debiucie na GPW, w 1999 r. przejęty przez włoską grupę UniCredit, pod kontrolą której pozostał aż do 2017 roku, gdy głównym akcjonariuszem została państwowa spółka PZU SA. Jeszcze wcześniej, w 2007 roku, Bank Pekao przejął większą część Banku BPH, w tym cały dział koporacyjny. Więcej ›

Podstawowe rachunki w ofercie Pekao SA

  • Konto Przekorzystne – uniwersalny rachunek dla klientów indywidualnych
  • Konto Przekorzystne do 26 lat – bezpłatny rachunek dla młodzieży do 26 r.ż.
  • Konto Oszczędnościowe – rachunek oprocentowany na 0,7%, z promocyjnym oprocentowaniem 3% przez 6 miesięcy do kwoty 30 000 zł (zob. ranking)
Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›