Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Bank Ochrony Środowiska udostępnił płatności BLIK

Redakcja   •   6 lipca 2021 r.

Od poniedziałku 5 lipca 2021 r., klienci Banku Ochrony Środowiska mogą dokonywać płatności za pomocą BLIK. Tym samym na rynku została już zaledwie garstka banków, w którym brakuje tej opcji płatności.

Co to jest BLIK

BLIK to wymyślona i opracowana w Polsce metoda płatności telefonem komórkowym, umożliwiająca dokonywanie transakcji bez użycia karty płatniczej i bez konieczności przykładania telefonu do terminala. Płatności dokonuje się za pomocą 6-cyfrowego kodu generowanego w aplikacji mobilnej banku, w którym posiada się konto. Więcej o tym, jak to działa w naszym artykule Co to jest BLIK.

BLIK w Banku Ochrony Środowiska

Klienci BOŚ mają do dyspozycji wszystkie oferowane przez BLIK udogodnienia, czyli:

  • płatności za pomocą 6-cyfrowego kodu w sklepach stacjonarnych i online,
  • wypłaty z bankomatów bez użycia karty
  • tzw. przelewy na telefon, czyli wymagające podania numeru telefonu odbiorcy, zamiast numeru rachunku bankowego (oczywiście pod warunkiem, że odbiorca również jest użytkownikiem BLIK). Mamy specjalny artykuł również o tym, jak działają przelewy na numer telefonu.

Aby móc korzystać z tych możliwości, niezbędne jest zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji BOŚBank24. Żeby włączyć obsługę BLIK w swojej aplikacji, należy na dolnym pasku w aplikacji kliknąć ikonkę BLIK, lub przejść do ustawień.

Aby zrobić przelew na numer telefonu, wybierz „Przelew na telefon BLIK” z opcji BLIK na dolnym pasku lub z menu Przelewy. Następnie wybierz numer odbiorcy z Twojej listy kontaktów klikając na ikonkę książki lub wpisując numer ręcznie w polu „Numer telefonu odbiorcy”. Osoby, które korzystają z BLIK-a oznaczeni są ikonką. Przelewy za pomocą BLIK docierają do odbiorcy natychmiastowo.

Promocja – wygraj iPhone’a!

I to nie żart ani „podpucha”! Rzeczywiście, dla 3 osób które do 15 sierpnia 2021 r. wykonają najwięcej transakcji za pomocą BLIK-a, BOŚ przygotował nagrody w postaci trzech iPhone’ów 12 Pro Max 128GB. To aktualnie największe i najdroższe urządzenia tego typu na rynku, więc jest to niezła gratka.

Jak informuje bank, nie trzeba się nigdzie zgłaszać, wystarczy być klientem banku od co najmniej 1 czerwca 2021 r., udzielić tzw. zgód marketingowych i… płacić BLIKIEM za pośrednictwem aplikacji BOŚBank24. Trzeba jednak wykonać przynajmniej po jednej transakcji każdego typu:

  • standardowa płatność BLIK w punktach sprzedaży
  • wypłata z bankomatów za pośrednictwem BLIK
  • płatność BLIK w transakcjach internetowych,
  • płatność BLIK w transakcjach peer-to-peer (np. przelew na telefon).

Oprócz tego, zgodnie z regulaminem promocji, jest ona przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

BOŚ Bank

BOŚ Bank to bank z ponad 25-letnią historią, od 1997 r. notowany na GPW, pozostający pod kontrolą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Misją banku jest promowanie ekologii, którą to misję realizuje poprzez udzielanie kredytów na zakup materiałów ekologicznych i na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska (dla osób indywidualnych i firm), promując zieloną energię oraz ekologiczny styl życia.

Rachunki w ofercie BOŚ Banku

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›