Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

W PKO BP już niedługo założysz firmę przez bankowość internetową!

Redakcja   •   Aktualizacja: 29 stycznia 2018 r.

Bank PKO BP dzięki współpracy z Ministerstwem Rozwoju planuje wkrótce uruchomić dla swoich klientów możliwość zakładania firmy z poziomu bankowości elektronicznej. Założenie firmy (oraz przy okazji konta firmowego) ma się odbywać za pomocą jednego wniosku elektronicznego, podpisywanego profilem zaufanym.

Profil zaufany oczywiście również można zdobyć za pośrednictwem PKO BP, podobnie jak założyć profil w PUE ZUS, lub złożyć wniosek o dofinansowanie 500+. Bank w ten sposób po raz kolejny wpisuje się w ministerialny program „Od papierowej do cyfrowej Polski”.

W Polsce, w bazie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) codziennie rejestrowanych jest ok. 1000 nowych firm, z czego ok. 70% poprzez osobistą wizytę w urzędzie – pomimo już od paru lat istniejącej możliwości założenia firmy on-line. Dla klientów PKO BP, możliwość założenia firmy ze swojej bankowości internetowej na pewno będzie dużym uproszczeniem.

Aby założyć firmę za pośrednictwem PKO BP, należy najpierw zostać posiadaczem konta osobistego, np. podstawowego rachunku Konto Za Zero. Rachunek firmowy zostanie otwarty jednocześnie ze złożeniem wniosku o zarejestrowanie działalności gospodarczej. Będziemy informować, kiedy funkcja zakładania firmy zostanie finalnie wdrożona.

Aktualizacja – 29 stycznia 2018 r.: Założenie działalności gospodarczej przez bankowość elektroniczną PKO BP jest już możliwe!

Źródło: money.pl