Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto w Porządku – nowa oferta w Banku Pocztowym i Envelobanku

Redakcja   •   2 czerwca 2020 r.

Bank Pocztowy oraz jego cyfrowa marka Envelobank, wprowadziły od 1 czerwca 2020 r. całkowicie nową ofertę rachunków. A w zasadzie jeden rachunek pn. Konto w Porządku, tyle że z różnymi warunkami w zależności od wieku posiadacza. Co ciekawe, w obu bankach oferta jest identyczna.

Wspomniane banki postanowiły zróżnicować ofertę pod kątem następujących grup wiekowych:

  • Konto w Porządku Start (od 13 do 25 r.ż.) – zgodnie z ogólną tendencją, jest to najkorzystniejsza z trzech opcji – wyróżnia się brakiem miesięcznych opłat za konto i kartę bez jakichkolwiek warunków.
  • Konto w Porządku (od 26 do 64 r.ż.) – rachunek prowadzony bezpłatne w przypadku nie zrezygnowania z karty do konta, karta bezpłatna w przypadku wykonania transakcji na min. 300 zł miesięcznie.
  • Konto w Porządku Senior (od 65 r.ż.) – rachunek prowadzony jak wyżej, przy czym z opłaty za konto zwalnia również comiesięczny wpływ z ZUS, czyli np. emerytura.

We wszystkich przypadkach, do dyspozycji są darmowe wypłaty gotówki wyłącznie z bankomatów PlanetCash oraz w oddziałach banku i na Poczcie Polskiej. Pozostałe wypłaty z kraju obciążone są stałą prowizją w wys. 1 zł, tak jak wypłaty z bankomatów na terenie EOG. Można jednak, podobnie jak w poprzedniej ofercie, wykupić abonament na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie za 6,50 zł miesięcznie.

W kwestiach technologicznych Bank Pocztowy również zmierza do przodu. Rachunki można obsługiwać przez internet za pomocą platformy EnveloBanku, a do dyspozycji klientów są płatności mobilne Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

Dotychczasowa oferta zarówno Banku Pocztowego jak i Envelobanku pozostaje w obsłudze, ale poprzednich rachunków nie można już założyć.

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to bank silnie związany z Pocztą Polską SA, która jest jego dominującym udziałowcem (ok. 75%). Drugim akcjonariuszem jest natomiast PKO BP (ok. 25%). Bank koncentruje się na najprostszych produktach bankowych dla klientów indywidualnych, małych firm oraz instytucji. Bank Pocztowy jest również właścicielem marki EnveloBank kierowanej do klientów nowoczesnych, obsługujących swoje konto przez internet lub urządzenia mobilne.

Rachunki w ofercie Banku Pocztowego

Rachunki w ofercie EnveloBanku

Więcej o banku, rachunkach i strukturze kapitału ›