Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku jako instytucja rozliczeniowa Poczty Polskiej, by po około 10 latach przekształcić się w bank detaliczny, którym pozostaje do dziś. Dominującym udziałowcem pozostaje Poczta Polska SA (75% minus 10 akcji), natomiast właścicielem reszty akcji jest PKO BP (25% plus 10 akcji). Bank specjalizuje się w najprostszych produktach bankowych dla klientów indywidualnych, małych firm oraz instytucji. Swoje konto klienci mogą obsługiwać zarówno w placówkach banku jak i w oddziałach Poczty Polskiej.

Od 2017 roku Bank Pocztowy prowadzi także działalność pod marką EnveloBank, przeznaczoną dla nowoczesnych klientów, którzy wolą obsługiwać swoje konto za pomocą internetu lub telefonu, zamiast w oddziale lub na poczcie. EnveloBank nie jest więc osobnym bankiem, tak samo jak Inteligo czy T-Mobile Usługi Bankowe.

Rachunki w ofercie Banku Pocztowego

  • Bliskie Konto Pocztowe – to podstawowy rachunek w ofercie banku, niestety najdroższy w obsłudze spośród podstawowych kont w polskich bankach. W przypadku niedokonania transakcji kartą na co najmniej 300 zł miesięcznie, prowadzenie konta kosztuje aż 5 zł. Karta jest co prawda bezpłatna, jednak nie można nią wypłacać za darmo z żadnych bankomatów – każda wypłata to koszt 2 zł. Darmowe wypłaty są możliwe tylko w oddziałach i na poczcie.

Konto oszczędnościowe

  • Konto Oszczędnościowe – konto oprocentowane na 0,4% – 1% w skali roku w zależności od salda, z możliwością darmowej wpłaty ale bez możliwości darmowej wypłaty (zob. ranking kont oszczędnościowych)

Rachunki w ofercie EnveloBanku

  • EnveloKonto – podstawowy rachunek w ofercie EnveloBanku, prowadzony bezpłatnie, z możliwością uniknięcia opłaty za kartę poprzez zagwarantowanie odpowiednich miesięcznych wpływów oraz dokonanie min. 1 transakcji kartą w miesiącu. Opłaty za kartę bank nie pobiera również od klientów do 26 roku życia. Mimo, że EnveloBank koncentruje się na elektronicznych kanałach dostępu, obsługa w oddziałach lub na poczcie jest stosunkowo niedroga.

Konto oszczędnościowe

  • Konto Oszczędnościowe – konto oprocentowane na 0,4% – 1% w skali roku w zależności od salda, tylko dla posiadaczy konta osobistego w EnveloBanku, z możliwością darmowej wpłaty ale bez możliwości darmowej wypłaty (zob. ranking kont oszczędnościowych)

Struktura kapitałowa