Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Plus Plus Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 2 maja 2022 r.

Konto Plus to rachunek osobisty oferowany przez Plus Bank. Wysokość opłaty za kartę i warunki zwolnienia z niej, w dużej mierze wykluczają jednak to konto jako dodatkowe – musi być na nie przelewana każdego miesiąca dość wysoka kwota (np. wynagrodzenie za pracę), lub należy dużo płacić kartą.

Konto jest prowadzone bezpłatnie. Również bezpłatne są krajowe przelewy przez internet. W oddziale kosztują one 7 zł (na rachunki prowadzone przez inne banki), 3 zł (na inny rachunek indywidualny w Plus Banku) lub 4 zł (na rachunek firmowy w Plus Banku). Pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu jest darmowy (zamiast 7 zł).

Karta do konta jest wydawana bezpłatnie, jednak miesięczna opłata jest bardzo wysoka – to aż 21,90 zł! Można jej uniknąć tylko, jeśli w danym miesiącu zostaną wykonane płatności kartą na minimum 1000 zł. To najwyższe progi zwolnienia z opłaty spośród banków, które przeanalizowaliśmy oraz najwyższa stawka za konto lub kartę w przypadku nie spełnienia warunków.

Do dyspozycji klienci mają darmowe wypłaty wyłącznie z bankomatów sieci Euronet. Za wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce, oraz w walucie EUR na terenie EOG, bank pobiera prowizję w wysokości 6 zł. Inne wypłaty za granicą kosztują równe 10 zł, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. Sprawdzenie salda w bankomacie krajowym jest również drogie – kosztuje 5 zł. Darmowe są natomiast wypłaty w oddziałach banku.

Gotówkę można wpłacać za darmo (ale tylko na własne konto) w oddziałach. 3 razy w miesiącu można także za darmo skorzystać z wpłatomatów sieci Euronet.

Podsumowanie

Konto Plus to drogie konto. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę, należy przelewać na nie swoje wynagrodzenie lub dużo płacić kartą. Niestety w zamian klienci nie otrzymują choćby darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, jak przed ostatnimi zmianami w cenniku. W kwestii płatności mobilnych bank również zostaje daleko z tyłu – do dyspozycji jest jedynie Google Pay.

Jak założyć Konto Plus?

Niestety nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet. Przez internet można jedynie wypełnić formularz kontaktowy, co skutkuje telefonem od doradcy. Najlepiej zatem założyć konto w oddziale i załatwić wszystkie formalności za jednym zamachem.