Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Plus Plus Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 3 czerwca 2019 r.

Konto Plus to rachunek osobisty oferowany przez Plus Bank. Wysokość opłaty za kartę i warunki zwolnienia z niej, w dużej mierze wykluczają jednak to konto jako dodatkowe – musi być na nie przelewana każdego miesiąca dość wysoka kwota (np. wynagrodzenie za pracę), lub należy dużo płacić kartą.

Konto jest prowadzone bezpłatnie. Również bezpłatne są krajowe przelewy przez internet. W oddziale kosztują one 7 zł (na rachunki prowadzone przez inne banki), 3 zł (na inny rachunek indywidualny w Plus Banku) lub 4 zł (na rachunek firmowy w Plus Banku). Pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu jest darmowy (zamiast 7 zł).

Karta do konta jest wydawana bezpłatnie, jednak miesięczna opłata jest bardzo wysoka – 9,90 zł. Można jej uniknąć tylko, jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie łącznie minimum 1900 zł lub zostaną wykonane płatności kartą na minimum 500 zł. To najwyższe progi zwolnienia z opłaty spośród banków, które przeanalizowaliśmy.

Do dyspozycji klienci mają za to darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą wypłaty kosztują równe 10 zł, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. Sprawdzenie salda w bankomacie krajowym jest dość drogie – kosztuje 3 zł. Wypłaty w oddziałach banku są darmowe.

Korzyści dla posiadaczy Konta Plus

Dla najaktywniejszych klientów oraz abonentów Plusa i Cyfrowego Polsatu, bank przewiduje dodatkowe korzyści:

  • dodatkowe 10 zł miesięcznie przez dwa lata dla klientów, które co miesąc zapłacą kartą na kwotę od 500 zł do 4500 zł
  • dodatkowe 10 zł miesięcznie przez rok (w drugim roku 5 zł) dla klientów, którzy otrzymują wynagrodzenie z pracy na konto
  • dodatkowe 15 zł miesięcznie przez rok dla klientów, którzy przedłużą lub podpiszą nową umowę z Plusem lub Cyfrowym Polsatem
  • dodatkowe 5 zł miesięcznie przez rok dla klientów, którzy opłacają poleceniem zapłaty rachunki w Plusie lub Cyfrowym Polsacie.

Łącznie daje to do 40 zł miesięcznie w pierwszym roku i do 15 zł miesięcznie w drugim roku. Ponadto abonenci Plusa lub Cyfrowego Polsatu nie płacą za transmisję danych przez aplikację mobilną Plus Banku.

Podsumowanie

Konto Plus to dość drogie konto. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę, należy przelewać na nie swoje wynagrodzenie lub dużo płacić kartą. Konto może być jednak opłacalne dla klientów, którzy chcieliby również zostać abonentami Plusa lub Cyfrowego Polsatu – wysokość opłaty za kartę może zostać skompensowana w pierwszym roku dzięki bonusom za zawarcie umowy z ww. operatorami i regularne opłacanie za nie rachunków.

Jak założyć Konto Plus?

Niestety nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet. Przez internet można jedynie wypełnić formularz kontaktowy, co skutkuje telefonem od doradcy. Najlepiej zatem założyć konto w oddziale i załatwić wszystkie formalności za jednym zamachem.