Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Plus Plus Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 2 maja 2022 r.

Konto Plus to rachunek osobisty oferowany przez Plus Bank. Wysokość opłaty za kartę i warunki zwolnienia z niej, w dużej mierze wykluczają jednak to konto jako dodatkowe – musi być na nie przelewana każdego miesiąca dość wysoka kwota (np. wynagrodzenie za pracę), lub należy dużo płacić kartą.


Plus Bank nie zawiera nowych umów o Konto Plus.


Konto jest prowadzone bezpłatnie. Również bezpłatne są krajowe przelewy przez internet. W oddziale kosztują one 7 zł (na rachunki prowadzone przez inne banki), 3 zł (na inny rachunek indywidualny w Plus Banku) lub 4 zł (na rachunek firmowy w Plus Banku). Pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu jest darmowy (zamiast 7 zł).

Karta do konta jest wydawana bezpłatnie, jednak miesięczna opłata jest bardzo wysoka – to aż 21,90 zł! Można jej uniknąć tylko, jeśli w danym miesiącu zostaną wykonane płatności kartą na minimum 1000 zł. To najwyższe progi zwolnienia z opłaty spośród banków, które przeanalizowaliśmy oraz najwyższa stawka za konto lub kartę w przypadku nie spełnienia warunków.

Do dyspozycji klienci mają darmowe wypłaty wyłącznie z bankomatów sieci Euronet. Za wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce, oraz w walucie EUR na terenie EOG, bank pobiera prowizję w wysokości 6 zł. Inne wypłaty za granicą kosztują równe 10 zł, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. Sprawdzenie salda w bankomacie krajowym jest również drogie – kosztuje 5 zł. Darmowe są natomiast wypłaty w oddziałach banku.

Gotówkę można wpłacać za darmo (ale tylko na własne konto) w oddziałach. 3 razy w miesiącu można także za darmo skorzystać z wpłatomatów sieci Euronet.

Podsumowanie

Konto Plus to drogie konto. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę, należy przelewać na nie swoje wynagrodzenie lub dużo płacić kartą. Niestety w zamian klienci nie otrzymują choćby darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, jak przed ostatnimi zmianami w cenniku. W kwestii płatności mobilnych bank również zostaje daleko z tyłu – do dyspozycji jest jedynie Google Pay.

Jak założyć Konto Plus?

Plus Bank nie zawiera nowych umów o Konto Plus. Niestety nigdy nie było także możliwości złożenia wniosku przez internet.