Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Plus Plus Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 3 czerwca 2019 r.

Konto Plus to rachunek osobisty oferowany przez Plus Bank. Wysokość opłaty za kartę i warunki zwolnienia z niej, w dużej mierze wykluczają jednak to konto jako dodatkowe – musi być na nie przelewana każdego miesiąca dość wysoka kwota (np. wynagrodzenie za pracę), lub należy dużo płacić kartą.

Konto jest prowadzone bezpłatnie. Również bezpłatne są krajowe przelewy przez internet. W oddziale kosztują one 7 zł (na rachunki prowadzone przez inne banki), 3 zł (na inny rachunek indywidualny w Plus Banku) lub 4 zł (na rachunek firmowy w Plus Banku). Pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu jest darmowy (zamiast 7 zł).

Karta do konta jest wydawana bezpłatnie, jednak miesięczna opłata jest bardzo wysoka – 9,90 zł. Można jej uniknąć tylko, jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie łącznie minimum 1900 zł lub zostaną wykonane płatności kartą na minimum 500 zł. To najwyższe progi zwolnienia z opłaty spośród banków, które przeanalizowaliśmy.

Do dyspozycji klienci mają za to darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, oraz w walucie EUR na terenie EOG. Inne wypłaty za granicą kosztują równe 10 zł, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. Sprawdzenie salda w bankomacie krajowym jest dość drogie – kosztuje 3 zł. Wypłaty w oddziałach banku są darmowe.

Podsumowanie

Konto Plus to dość drogie konto. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę, należy przelewać na nie swoje wynagrodzenie lub dużo płacić kartą.

Jak założyć Konto Plus?

Niestety nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet. Przez internet można jedynie wypełnić formularz kontaktowy, co skutkuje telefonem od doradcy. Najlepiej zatem założyć konto w oddziale i załatwić wszystkie formalności za jednym zamachem.