Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Proste Zasady Getin Noble Bank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 10 stycznia 2022 r.

Konto Proste Zasady to podstawowy rachunek w Getin Banku dla klientów indywidualnych. Dla młodzieży bank oferuje konto Proste Zasady 18-26, jednak de facto różni się ono tylko tym, że jest prowadzone za darmo bez żadnych warunków. Dlatego przeanalizujemy oba rachunki w jednym artykule.

Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, gdy jego posiadacz nie ma ukończonych 26 lat (jest to konto Proste Zasady 18-26), lub w poprzednim miesiącu wykonał przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych, czyli płatności kartą lub BLIK-iem. W przeciwnym wypadku, za prowadzenie rachunku bank pobiera 9 zł miesięcznie.

Przelewy przez internet i aplikację mobilną są bezpłatne, natomiast te wykonywane w oddziale kosztują 10 zł. Przelewy wykonywane przy pomocy infolinii kosztują 2 zł.

Karta jest wydawana i prowadzona bezpłatnie tylko dla młodszych klientów. Osoby powyżej 26 roku życia zapłacą za kartę 5 zł miesięcznie, chyba że spełnią warunek aktywności tak jak w przypadku opłaty za konto – wykonają min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przypadku młodzieżowego konta Proste Zasady 18-26, można wybrać sobie wzór karty spośród kilku przygotowanych przez bank. Dodatkowo, każdy klient za 10 zł może otrzymać naklejkę zbliżeniową Mastercard Sticker na dowolny przedmiot.

Posiadacze konta w Getin Banku wypłacają za darmo już tylko z bankomatów Planet Cash oraz w krajach UE w Euro (wcześniej ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz na terenie UE). Można jednak wypłacać za darmo przy użyciu BLIK-a w bankomatach, które posiadają taką funkcję. Za pozostałe wypłaty w kraju pobierana jest prowizja 3,5% wartości transakcji minimum 5 zł, a za granicą pobierana jest prowizja 4,5% wypłacanej kwoty, minimum 10 zł.

Dodatkowo, klienci powyżej 26 lat mogą raz w miesiącu za darmo wpłacić gotówkę w oddziale i raz w miesiącu dokonać wypłaty. Kolejne wpłaty oraz wypłaty obciążone są prowizją w wys. 10 zł. Młodzież do 26 roku życia korzysta z tych usług za darmo. Bez limitu obie grupy klientów mogą wpłacać gotówkę we wpłatomatach Getin Banku.

Korzyści dla posiadaczy Konta Proste Zasady

Getin Bank oferuje swoim klientom:

  • platformę bankowości elektronicznej
  • aplikację mobilną dla systemów iOS i Android
  • płatności i darmowe wypłaty BLIK-iem.

Bank kusi także kontem oszczędnościowym powiązanym z rachunkiem indywidualnym, jednak relatywnie wysokie oprocentowanie jakim się chwali, obowiązuje tylko przez krótki okres i tylko dla nowych środków. Podstawowe oprocentowanie nie należy już do szczególnie atrakcyjnych.

Podsumowanie

Konto Proste Zasady to dobre konto, które warto założyć, jeśli nie ma się ukończonych 26 lat lub jeśli zamierza się z niego korzystać dokonując przynajmniej 5 płatności kartą w miesiącu. Niestety w przeciwnym wypadku, sumaryczne opłaty miesięczne na poziomie 14 zł uznajemy za bardzo wysokie. Poza niskimi kosztami przy odpowiedniej aktywności, na uwagę zasługuje jeszcze możliwość korzystania z konta oraz dokonywania płatności przy użyciu najnowocześniejszych technologii (internet, aplikacja mobilna, płatności telefonem, w tym BLIK). Konto jest przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Jak założyć Konto Proste Zasady?

Rachunek najwygodniej założyć przez internet – można w ten sposób założyć zarówno konto Proste Zasady i jak i Proste Zasady 18-26.

W obu przypadkach wniosek jest prosty i jego wypełnienie nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Po złożeniu wniosku, w ciągu 24 godzin należy spodziewać się telefonu od konsultanta w celu potwierdzenia podanych danych. Następnym krokiem będzie wizyta kuriera z dokumentami do podpisu, w umówionym terminie. Konto zostanie aktywowane po otrzymaniu przez bank podpisanej umowy.