Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto Proste Zasady Getin Noble Bank

Agnieszka Kamińska   •   22 stycznia 2018 r.

Konto Proste Zasady to podstawowy rachunek w Getin Banku dla klientów indywidualnych. Dla młodzieży bank oferuje konto Proste Zasady 18-26, jednak de facto różni się ono tylko tym, że jest prowadzone za darmo bez żadnych warunków. Dlatego przeanalizujemy oba rachunki w jednym artykule.

Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, gdy jego posiadacz nie ma ukończonych 26 lat (jest to konto Proste Zasady 18-26), lub w poprzednim miesiącu wykonał przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową, czyli płatność kartą lub BLIK-iem. W przeciwnym wypadku, za prowadzenie rachunku bank pobiera 8 zł miesięcznie.

Przelewy przez internet i aplikację mobilną są bezpłatne, natomiast te wykonywane w oddziale kosztują 5,99 zł. Przelewy wykonywane przy pomocy infolinii kosztują 2 zł.

Karta jest wydawana i prowadzona bezpłatnie. W przypadku młodzieżowego konta Proste Zasady 18-26, można wybrać sobie wzór karty spośród kilku przygotowanych przez bank. Dodatkowo, każdy klient za 10 zł może otrzymać naklejkę zbliżeniową Mastercard Sticker na dowolny przedmiot.

Posiadacze konta w Getin Banku wypłacają za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za wypłaty za granicą pobierana jest natomiast prowizja w wysokości 4,5% wypłacanej kwoty, minimum 10 zł. Sprawdzenie salda w bankomacie jest płatne 0,99 zł.

Korzyści dla posiadaczy Konta Proste Zasady

Getin Bank oferuje swoim klientom:

  • platformę bankowości elektronicznej
  • aplikację mobilną dla systemów iOS, Android oraz Windows Phone
  • płatności i wypłaty BLIK-iem
  • płatności zbliżeniowe HCE, także bez dostępu do internetu.

Bank kusi także kontem oszczędnościowym powiązanym z rachunkiem indywidualnym, jednak relatywnie wysokie oprocentowanie jakim się chwali (2,5%), obowiązuje tylko przez krótki okres i tylko dla nowych środków. Podstawowe oprocentowanie w zakresie 1,0% – 1,4% nie należy już do szczególnie atrakcyjnych.

Getin Bank oferuje również klientom dodatkowo płatne ubezpieczenia, np.:

  • Pakiet Ochrona Karty, chroniący przed utratą środków w wyniku zgubienia lub kradzieży karty, połączony z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadacza
  • ubezpieczenie medyczne
  • ubezpieczenie urządzeń RTV/AGD

Podsumowanie

Konto Proste Zasady to dobre konto, które warto założyć, jeśli nie ma się ukończonych 26 lat lub jeśli zamierza się z niego korzystać dokonując przynajmniej 1 płatności kartą w miesiącu. Poza niskimi kosztami, na uwagę zasługuje jeszcze możliwość korzystania z konta oraz dokonywania płatności przy użyciu najnowocześniejszych technologii (internet, aplikacja mobilna, płatności telefonem – BLIK, HCE). Konto jest przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Jak założyć Konto Proste Zasady?

Rachunek najwygodniej założyć przez internet – można w ten sposób założyć zarówno konto Proste Zasady i jak i Proste Zasady 18-26.

W obu przypadkach wniosek jest prosty i jego wypełnienie nie powinno zająć zbyt wiele czasu. Po złożeniu wniosku, w ciągu 24 godzin należy spodziewać się telefonu od konsultanta w celu potwierdzenia podanych danych. Następnym krokiem będzie wizyta kuriera z dokumentami do podpisu, w umówionym terminie. Konto zostanie aktywowane po otrzymaniu przez bank podpisanej umowy.