Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Konto H2O BOŚ Bank

Sebastian Brzozowski   •   Aktualizacja: 5 maja 2020 r.

Bank Ochrony Środowiska dla niepełnoletnich klientów oferował jeszcze niedawno konto H2O. Niestety, o ile konto dla dorosłych było wtedy całkiem korzystne, to konto dla młodzieży było jednym z gorszych na rynku – przez płatne przelewy i stałą miesięczną opłatę za kartę.


Konto H2O zostało wycofane z oferty BOŚ Banku.


Samo prowadzenie konta jest darmowe. Niestety przelewy krajowe, nawet te wykonywane przez internet, są płatne. 50 groszy kosztuje przelew przez internet, w oddziale aż 10 zł, a przez infolinię aż 8 zł. To stosunkowo wysokie opłaty, a do tego opłat za przelewy internetowe nie ma w żadnym innym z przeanalizowanych przez nas rachunków w polskich bankach.

Karta do rachunku jest wydawana bezpłatnie, jednak co miesiąc pobierana jest opłata w wysokości 1 zł. Niestety opłaty tej nie da się uniknąć, czyli jest to minimalny koszt posiadania konta H2O z kartą.

Posiadacze konta H2O mogą wypłacać gotówkę za darmo z bankomatów Euronetu plus dodatkowo 2 razy w miesiącu z dowolnego bankomatu w kraju. Trzecia i kolejne wypłaty z bankomatu innego niż Euronet kosztują już 5 zł. Za wypłaty za granicą BOŚ pobiera prowizję w wysokości 3% podejmowanej kwoty, minimum 7 zł.

Korzyści dla posiadaczy konta H2O

W odróżnieniu od innych kont, w tym rachunków dla młodzieży, konto H2O jest oprocentowane i to całkiem nieźle, bo 2% w skali roku. Jednak biorąc pod uwagę opłaty za kartę i za przelewy, trzeba na nim stale trzymać około kilkuset złotych, żeby oprocentowanie zarobiło na opłaty i żeby wyjść na plus będąc posiadaczem tego konta. Dla osób młodych może to być trudne do osiągnięcia.

Podsumowanie

Niestety H2O to jedna z najmniej korzystnych propozycji bankowych dla dzieci. Poza wspomnianymi opłatami – 1 zł miesięcznie za obsługę karty oraz 50 gr za każdy przelew – trzeba dodać, że konto można założyć tylko w oddziale i tylko pod warunkiem, że rodzic ma już konto w BOŚ Banku lub je założy. Ratunkiem w kwestii kosztów może być atrakcyjne oprocentowanie, ale na rachunku musiałoby pracować bez przerwy przynajmniej kilkaset złotych, by zarobić na opłaty.

Jak założyć konto H2O

Konto H2O można założyć tylko udając się z rodzicem do jednego z oddziałów banku.