Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Bank Millennium kupił Euro Bank. Fuzja operacyjna już tej jesieni!

Redakcja   •   3 czerwca 2019 r.

Po uzyskaniu niezbędnych zgód od Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Bank Millennium sfinalizował zakup ponad 99% akcji Euro Banku, dotychczas należącego do francuskiej grupy Société Générale.

Plan przejęcia został ogłoszony w zeszłym roku – już w listopadzie pisaliśmy o podpisaniu umowy pomiędzy Bankiem Millennium a SG Financial Services Holdings na zakup pakietu 99,787 proc. akcji Euro Banku za kwotę 1,833 mld zł. Wraz z uzyskaniem zgód od KNF i UOKiK, Bank Millennium ostatecznie zakupił Euro Bank, o czym poinformowano w komunikacie z 31 maja br.

We wrześniu planowana jest fuzja prawna, czyli złączenie obu banków w jeden podmiot prawny, a już w listopadzie fuzja operacyjna, czyli migracja klientów Euro Banku do systemów Banku Millennium i ujednolicenie oferty.

Bank Millennium, którego większościowym udziałowcem jest portugalski Banco Comercial Portugues, tym samym umacnia się na siódmym miejscu pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów, wśród banków detalicznych operujących w Polsce.