Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

Bank Millennium przejmie Euro Bank w 2019

Redakcja   •   7 listopada 2018 r.

To być może już ostatnia z oczekiwanych fuzji na polskim rynku bankowym w najbliższym czasie. Przynajmniej dopóki Getin Bank i Idea Bank nie ogłoszą swojej decyzji w sprawie połączenia obu instytucji, o czym pisaliśmy w sierpniu.

Bank Millennium podpisał ze spółką SG Financial Services Holdings umowę zakupu 99,787 proc. akcji Euro Banku za kwotę 1,833 mld zł. Co ciekawe, Bank Millennium przejmie także obsługę kredytów hipotecznych w obcych walutach, co w przypadku tegorocznych fuzji często było wyłączane z przedmiotu transakcji.

Jednak z punktu widzenia formalnego żadna fuzja jeszcze nie nastąpiła – do jej realizacji konieczna jest zgoda Komisji Nadzoru Finansowego oraz zawiadomienie Europejskiego Banku Centralnego przez Banco Comercial Português, większościowego udziałowca Euro Banku.

Plan przewiduje sfinalizowanie formalności w drugim kwartale 2019 r., a tzw. fuzję operacyjną, czyli faktyczne połączenie działalności (ujednolicenie produktów i systemów informatycznych) w czwartym kwartale 2019 r. Zatem przez najbliższe kilka miesięcy dla klientów Euro Banku nic się nie zmienia.