Polskie konto - Konto w polskim banku. Wspieraj polski kapitał!

EnveloKonto EnveloBank

Agnieszka Kamińska   •   Aktualizacja: 5 marca 2020 r.

EnveloKonto to rachunek osobisty prowadzony w EnveloBanku, marce funkcjonującej na polskim rynku od 2017 roku i należącej do Banku Pocztowego. Rachunek ten charakteryzuje się dość niskimi opłatami z możliwością całkowitego ich uniknięcia, lecz do tego trzeba spełnić parę warunków.

Konto jest otwierane i prowadzone za darmo, dla każdego. Posiadaczem może jednak zostać tylko osoba pełnoletnia.

Przelewy przez internet lub aplikację mobilną są bezpłatne, a przelewy w placówkach Banku Pocztowego lub w oddziałach Poczty Polskiej kosztują 2,50 zł (to najniższa opłata za przelewy w oddziale spośród banków w naszym rankingu).

Karta do rachunku jest prowadzona bez opłat, pod warunkiem że posiadacz konta ma mniej niż 26 lat, lub wykona przynajmniej 1 płatność kartą w miesiącu i dodatkowo zapewni wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł w miesiącu. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 5 zł.

Posiadacze EnveloKonta mogą cieszyć się darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce, jednak wypłaty w placówkach Banku Pocztowego i na Poczcie wiążą się już z prowizją w wysokości 1,50 zł! Wypłaty zagraniczne obciążone są natomiast prowizją w wysokości 1% wypłacanej kwoty, minimum 5 zł. Wypłaty na terenie EOG są zwolnione z opłat. Dla tych, które dużo podróżują, bank oferuje abonament na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie w wysokości 5 zł miesięcznie. Sprawdzenie salda w bankomacie kosztuje 1 zł.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy EnveloKonta

Klientom, którzy dokonując zakupów w internecie:

  • zapłacą przy użyciu karty do konta lub szybkim przelewm internetowym z EnveloKonta
  • wybiorą dostawę Pocztą Polską (np. Paczka MINI, Paczka pocztowa, Paczka+, Paczka24, Paczka48, Pocztex, Pocztex Procedura, List polecony, Przesyłka firmowa polecona)

bank oferuje tzw. EnveloBonus, czyli zwrot części kwoty za dostawę: 2 zł za każdą przesyłkę i 10 zł za każdą dziesiątą przesyłkę. 20 zł to maksymalna kwota zwrotów w miesiącu, a 200 zł to limit zwrotów na rok.

Posiadacze EnveloKonta mogą również zarejestrować swoją kartę Visa w programie Visa Oferty i otrzymywać zwroty części wydatków za zakupy u partnerów programu. Lista partnerów i wysokości zniżek są wysyłane mailem oraz są dostępne do wglądu w aplikacji mobilnej Visa Oferty.

Obsługa EnveloKonta odbywa się poprzez internetowy serwis transakcyjny lub aplikację mobilną, dostępną dla systemów iOS oraz Android.

Podsumowanie

EnveloKonto to niezły rachunek, lecz należy być jego aktywnym użytkownikiem, by móc cieszyć się brakiem miesięcznych opłat (min. 1 płatność kartą w miesiącu i min. 1000 zł wpływów w miesiącu). Sprawdzi się także dla osób młodych, w wieku pomiędzy 18 a 26 rokiem życia, które są zwolnione z opłaty za kartę.

Plusem są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i relatywnie tanie wypłaty za granicą, z możliwością wykupienia abonamentu na darmowe wypłaty również poza granicami naszego kraju.

Jak założyć EnveloKonto?

Konto można założyć wypełniając wniosek przez internet. W ostatnim kroku formularza należy wybrać sposób podpisania umowy:

  • przelew weryfikacyjny z należącego do Ciebie konta w innym banku, zweryfikowanego wcześniej tradycyjną metodą
  • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy dokumenty do podpisu w umówionym miejscu i czasie
  • w placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej